szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Felkerült a magyar táncház módszer az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára. Az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezetének illetékes kormányközi bizottsága Bali szigeti ülésén magyar idő szerint pénteken reggel hozta meg a kedvező döntést.

A testület a "Legjobb megőrzési gyakorlatok regiszterébe" vette fel a táncház módszert, amely a szellemi kulturális örökség átörökítésének magyar modellje - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) kultúráért felelős államtitkársága.

Táncház a Téka együttes koncertjén - Nagyítás-fotógalériánkhoz kattintson a képre!
Pataky Zsolt

Eddig egyetlen magyar elemként a mohácsi busójárás szerepelt az UNESCO szellemi kulturális örökség listáján. Az UNESCO szellemi örökség listáira idén jelölt kulturális értékek között több mint 80 örökségi elem szerepel.

A táncház mint világörökség

„Nem a hagyományok újraélesztése az igazi hungarikum” – mondja az UNESCO-védettségre aspiráló pályázati dokumentációt összeállító Agócs Gergely, a fővárosi Hagyományok Háza népzenész-néprajzkutató munkatársa a HVG-nek tavaly decemberben. Ennél szerinte sokkal fontosabb – a biológiai sokféleség párhuzamával élve – a faluról falura, tájegységről tájegységre változó kulturális diverzitás, amelyet a magyar táncházmozgalom, a maga szórakoztató funkciójában, életben tart. A táncházak szerepéről, helyzetréről a HVG 2010/51-52. száma írt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!