szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A szénanáthában szenvedők az állapotuk miatt szedett gyógyszerek hatásai miatt komoly veszélyt jelenthetnek a közutakon - mutatták ki brit kutatók.

Hét autósból egy szénanáthában vagy más allergiás betegségben szenved, s ezen egyének csaknem fele - 45 százalék -  gyógyszeres kezelést kap, és gyógyszerek hatása alatt vezet. Tizennyolc százalékuk önmaga is észrevette már magán az allergia elleni szer negatív hatását - röviden ez áll abban a jelentésben, amely csaknem ötezer ember vizsgálatán alapszik.
 
Az allergia elleni gyógyszerek mellékhatásaként levertség, álmosság, álmatlanság, homályos látás, fokozott szívdobogás jelentkezhet. A felmérés készítői szerint még az olyan mindennapos panaszok, mint a nátha, a depresszió, az ízületi gyulladás és az álmatlanság ellen alkalmazott gyógyszerek is veszélyesek lehetnek a mindennapokban.
 
"Bizonyos gyógyszerek, vagy növényi kiegészítők károsan befolyásolhatják egy ember vezetési képességeit, s ha valaki ezeket a patikákban vásárolt egyéb különböző szerekkel kombinálja is, rendkívül veszélyessé válhat a közutakon" - írta az egyik szakember.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Allergia: már támad a mogyoró és az éger

Az enyhébb időjárás miatt korábban megérkeztek a pollenek, a szezon az ötödik hét végével megindult - mondta Lengyelné Boldog Ilona, az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Intézetének munkatársa.

MTI Plázs

Allergiabetegek, vigyázzatok!

Minden korábbinál több szenvedést jósolnak szakemberek idén az Európában élő allergiabetegeknek, német orvosok pedig új, minden korábbinál veszedelmesebb allergének felbukkanásával riogatják amúgy is megrettent pácienseiket.

MTI Tech

Hetekre csökkentették az allergia elleni injekciókúra hosszát

A allergia elleni, jelenleg szokásos kezelés során az allergiát kiváltó anyagot három, vagy akár öt éven át rendszeresen, egyre nagyobb mennyiségben adagolják a betegnek. Svájci gyógyszerkutatók ezt a periódust most néhány hétre csökkentették le.

MTI Plázs

Allergia: nem tudunk alkalmazkodni a környezetünkhöz

Az emberi szervezet nem alkalmazkodott a környezet megváltozásához: az allergia járványszerű terjedése nem az érzékenységet kiváltó rizikótényezők (allergének) növekvő számának tudható be elsősorban - derül ki egy allergológiai és klinikai szaklapban (European Journal of Allergy and Clinical Immunology) megjelent finn tanulmányból.