szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Amerikai kutatók friss kimutatása szerint az alacsony nikotintartalmú cigarettával nagyobb a leszokás esélye - olvasható az International Herald Tribune amerikai napilapban.

Kaliforniai kutatók öt héten át alacsony nikotintartalmú cigarettát adtak az önkénteseknek: arra voltak kíváncsiak, az ínséges időszak leteltével többet fognak-e bagózni, vagy megelégszenek kevesebbel. Mint kiderült, megelégedtek a kevesebbel.
 
A kutatók úgy vélik, ha az amerikai kormány megkövetelné a dohánygyáraktól, hogy kisebb nikotintartalmú cigarettákat állítsanak elő, többen tudnának leszokni, és eleve kevesebben válnának függővé.
 
A cigarettásdobozokon olvasható felirat - alacsony nikotin- és kátránytartalmú -, a szakemberek szerint nem azt jelenti, hogy a cigaretták valóban gyengébbek és veszélytelenebben, csupán arról van szó, hogy a cigaretta elszívásával elvileg kevesebb nikotin és kátrány kerül a dohányos szervezetébe. 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Nyomot hagy az agyban a nikotinfüggőség

A nikotinfüggőséget azok a változások okozzák, amelyeket a dohányzás idéz elő az agyban, és amelyek hasonlóak ahhoz, mint amilyenek a kokaint, heroint, vagy egyéb, függőséget okozó drogokat fogyasztók agyában keletkeznek - állapították meg amerikai kutatók állatkísérletek nyomán kapott vizsgálati eredmények alapján.

MTI Plázs

Húsz évvel tovább élhet, aki leteszi a cigit

Húsz évvel tovább élhetnének a 40-50 éves dohányosok, ha nem hódolnának káros szenvedélyüknek - állapítja meg a Magyar Kardiológusok Társasága és a Magyar Nemzeti Szívalapítvány a csütörtökön tartandó "Ne gyújts rá!" - elnevezésű világnap alkalmából.

MTI Plázs

A dohányosok gyerekeiben ötször több a nikotin

A dohányzó szülő mellett élő gyerekek vizeletében öt és félszer magasabb a nikotin egyik bomlástermékének (kotinin) koncentrációja, mint a nem dohányzó családban felnövő gyereknél - derül ki egy friss kutatásból.