szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az egészségügyi tárcának az idén az egyik legfontosabb célja, hogy minél több nőt győzzön meg arról, menjen el szűrővizsgálatra - mondta Horváth Ágnes egészségügyi miniszter a szerdai budapesti kormányszóvivői tájékoztatón.

Felkérte a háziorvosi szakmai kollégiumot és az Országos Alapellátási Intézetet, hogy határozza meg a háziorvosok kompetenciáját a nők önvizsgálatának tanítására, az onkológiai szakkollégiumok pedig véleményezzék, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a szűréseket - hangsúlyozta Horváth Ágnes egészségügyi miniszter.
 
Az érintett szervezeteknek három hónapjuk van arra, hogy válaszukat megküldjék. A mellrák és a méhnyakrák esetében igen fontos a megelőzés, az egyéni felelősség, vagyis az, hogy mindenki menjen el a szűrővizsgálatra, mert az emlőrák már 20-30 éves korban is előfordulhat. 
 
2008-ban a tárca költségvetésében 810 millió forintot különítettek el népegészségügyi programokra, ezen túlmenően 61 millió forinttal támogatják a rákbetegek szervezeteit, továbbá európai uniós pályázatokból 1,9 milliárd forintot fordítanak népegészségügyi programokra 2008-2009-ben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kulcsár Hajnal (hvg.hu) Plázs

Mellrák: szűrés vagy hosszú szenvedés?

A mellrák a nők egyik leggyakoribb betegsége, Magyarországon évente hétezer új emlőrákost fedeznek fel. Az átfogó programok ellenére is csak a nők egy része megy el a szűrésekre, ráadásul folyamatosan csökken a részvétel. Miért nem törődünk az egészségünkkel?

MTI Plázs

Hogyan győzzük le a mellrákot?

Különleges kiadvánnyal készült idén a Magyar Rákellenes Liga az emlőrák hónapjára – a szervezet egy kifejezetten emlődaganatos betegek számára összeállított receptfüzettel hívja fel a figyelmet a betegség gyakoriságára, valamint arra, hogy a megfelelő táplálkozás nemcsak a megelőzés, hanem a gyógyulás időszakában is kiemelten fontos tényező.