szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

A díjakat Csepi Lajos, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi...

Malév

A díjakat Csepi Lajos, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium közlekedési szakállamtitkára ünnepélyes keretek között adta át december 5-én az Airport Hotel Budapest konferencia termében. Gulyás György a magyar sporttörténetben egyedülálló teljesítményével érdemelte ki a megtisztelő kitüntetést.

Gulyás György a Lüssében rendezett 30. vitorlázórepülő-világbajnokságon 2008. augusztus 15-én aranyérmet szerzett. A Malév Repülőklub versenyzőjének Ventus 2a típusú géppel elért eredménye egyedülálló a magyar vitorlázórepülés történetében. A teljesítmény értékét tovább emeli, hogy a világbajnokságok történetében az idei volt a legnépesebb, Németországban ugyanis összesen 34 ország 130 pilótája állt rajthoz az augusztusi világversenyen.

Gulyás György tizenhat évesen kezdte a vitorlázórepülést a Dunakeszi repülőtéren, a Malév Repülőklub égisze alatt. 1987-ben nyerte meg az első hazai vitorlázórepülő nemzeti bajnokságot, 1987 és 2007 között tizenöt Nemzeti Bajnokságból tíz győzelmet, négy dobogós és egy ötödik helyet szerzett. 2006-ban a Svédországban megrendezett VB-ről ezüstéremmel tért haza. 2008-ban pedig a magyar vitorlázórepülés történetében először a Lüssében rendezett világversenyen, 15 méteres szárnyfesztávolságú gépek kategóriájában megszerezte a világbajnoki címet.  

Motoros repülő pályafutását 1994-ben kezdte, 2002-től a Malév B737-es elsőtisztjeként repül. A munkája és a vitorlázó repülés mellett, a Malév Repülőklubban vitorlázórepülő és motoros növendékeket oktat. 


Gulyás György eddig vitorlázó repülőgéppel 4900 órát, míg Boeing 737-es típusú géppel 5200 órát repült.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!