szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

A klasszikus dráma, a tragédia, a demokrácia és a szuvlaki hazája páratlan...

A klasszikus dráma, a tragédia, a demokrácia és a szuvlaki hazája páratlan örökséggel büszkélkedhet, de az idelátogató nem csak az ókori világ józan tanulmányozásában reménykedhet, hiszen az országban a parti hagyománya egészen Dionüszoszig nyúlik vissza.

A néha szmogfelhőbe burkolózó Athéntól az elbűvölő szigetekig mindenhol romokba botlunk: Delphiben látható a kozmosz köldöke, Délosz szent szigetén a ledőlt oszlopok, Krétán a minoszi palota freskói, és Szantorinin Atlantisz vélt maradványai is.

Mikor utazzunk?
A tavasz és az ősz a legalkalmasabb időszak az utazásra. A tél kissé unalmas lehet, viszont Húsvét és június között tökéletesek a körülmények, az idő csodaszép, de nem túl forró, a partok és a látnivalók nem túl zsúfoltak, a közlekedés zökkenőmentes. A szállás pedig még olcsóbb ekkor. Majd augusztus végétől november végéig ismét ideálisak a feltételek.

Pénzügyek
A bankokban minden ismert valutát és utazási csekket átválthatunk. A készpénzváltás kezelési költsége alacsonyabb. A postahivatalok váltanak készpénzt, de utazási csekket nem, és itt általában alacsonyabb a kezelési költség a bankinál. Utazási irodákban és nagyobb szállodákban készpénzt és utazási csekket is váltanak, de magasabb kezelési költséggel, mint a bankok. A legnépszerűbb turista látványosságok közelében általában találunk pénzváltó automatákat.
Minden jobb üzletben és hotelben fizethetünk hitelkártyával: legismertebb és széles körben elfogadott a Visa, MasterCard (Access) és Eurocard.

Borravaló
Az éttermekben a kiszolgálás díját tartalmazza a számla, ettől függetlenül azonban szokás, hogy némi aprót hagynak az asztalon. Ugyanez érvényes a taxikra is, de a kisebb összeget itt is szívesen fogadják. Karácsonykor és Húsvétkor nagyobb borravalót illik adni a kiszolgálási díjon felül.

Árak
Görögország már korántsem olyan olcsó ország, mint régen. Ha nem akarunk nagy lábon élni, taxizás helyett gyalogolunk, ifjúsági szálláson vagy kempingben szállunk meg, nem akarunk bárokban ücsörögni, elég lehet napi 40 Euró.
Ha azonban szállodában lakunk, rendszeresen étteremben étkezünk és minden látnivalót meg akarunk nézni, legalább 80 Euróra szükségünk lesz.
Napi 120 Euróval számoljon az, aki valódi vakációt szeretne, kényelmes szállodával és jó éttermekkel.
A szállodai árak szezonálisan nagyon eltérhetnek. Akár 30%-ot is megtakaríthat az, aki nem a legnépszerűbb – és legdrágább – nyári hónapokban utazik.
Telefon: leggazdaságosabb a telefonkártya használata nyilvános telefonfülkéből (ára: 1.700,-GDR/ kártya=100 egység)

Tájékoztató árak (Euróban)

1 liter benzin: 1,02
Kis üveg sör: 2
Mozijegy: 7
Ajándék póló: 12
Dobozos üdítő: 0,80
1 liter víz : 1
1 liter tej: 1.50
Szuvlaki: 1.50
Minimum taxi viteldíj: 1.80
Kávé: 2
CD: 20

Átlagos szobaárak
Olcsó 20-80 Euró
Közép kategóriás 80-200 Euró
Drága 200-450 Euró
Deluxe 450 Euró felett

Átlagos éttermi árak
Olcsó 5-15 Euró
Közepes 15-30 Euró
Drága 30-40 Euró


Mit ér a nyaraló, ha nincs biztosítva?

Mi a travelline?
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!