Energiatermelő, úszó kert
Egy francia tervező szokatlan módot talált arra, hogy megtisztítsa Európa folyóit és ráirányítsa az emberek figyelmét a tiszta ivóvíz fontosságára. Számunkra természetes, hogy mikor vizet szeretnénk, kinyitjuk a csapot. Tiszta, iható víz folyik belőle. A világon azonban sok helyen a tiszta víz elérhetetlen álom csupán. Több mint egymilliárd ember problémája a tiszta ivóvíz hiánya. Milliók halnak meg évente a szennyezett víz miatt.
A hólyagos medúzáról (physalia) kapta a nevét a Vincent Callebaut tervezte önellátó, energiatermelő úszó kert. A tervek környezetvédelmi szempontok szerint készültek. A legfontosabb az volt, hogy energiaellátás szempontjából önellátó legyen, és semmi szennyeződést ne termeljen. Az előbbit a napenergia és a vízturbinák termelte energia felhasználásával oldották meg. Ráadásul a Physalia több energiát termel, mint amennyit felhasznál.
A Physaliát úgy tervezték, hogy Európa fontosabb folyói között tudjon mozogni. Megtisztítja a vizüket és elősegíti a nemzetközi vízminőség-megőrzési kutatásokat. Közvetlenül érezhető előnye, hogy a tetején levő kert és a hatalmas naptető gyönyörködteti a szemet. A kertet az a víz táplálja, ahol éppen úszik ez a vízi csoda, míg a tető és a hatalmas ablakok lehetővé teszik az utasok számára, hogy a látványban gyönyörködjenek, ami a szemük elé tárul. A külseje miatt pedig inkább fénylő üvegcsoda, mintsem úszó monstrum.