Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár a mexikói véres események miatt szóba került a játékok elhalasztása is, de Avery Brundage NOB-elnök, aki igazi konzervatív volt (még Dél-Afrikát is megpróbálta visszafogadtatni az olimpiai tagországok közé), keményen tartotta magát. A versenyek végül a rendőrség és a hadsereg szigorú őrizete alatt zajlottak le.
A japánok kíváncsiak voltak a világra, a világ pedig a japánokra. Tokió, egy feltörekvő gazdasági nagyhatalom fővárosa valós vagy tettetett lelkesedéssel, formális vagy szívből jövő szívélyességgel alárendelte magát a játékoknak.
Olaszország 1908-ban visszalépett az olimpia megrendezésétől. 1935-ben Mussolini már ragaszkodott hozzá, hogy Itália lássa vendégül a játékokat, ugyanakkor Japán is magának akarta az 1940-es olimpiát – amelyet meg sem tartottak. A NOB végül Rómát jelölte ki az 1960-as olimpia helyszínéül.
Az 1956-ig megrendezett 12 olimpiából kettőnek nem Európa, hanem Amerika adott otthont, ám lassanként nem lehetett figyelmen kívül hagyni Ausztrália és Óceánia előretörését a sportban. A déli féltekén végül Melbourne, az ausztrál metropolisz kapta meg elsőként a rendezés jogát, a versenyeket novemberben és decemberben tartották.
Németország és Japán visszatért az olimpiai családba, és a helsinki játékokon feltűnt Szovjetunió is, amely rögtön felzárkózott az Egyesült Államok mögé az éremtáblázaton. Az igazi bravúrt azonban a magyar küldöttség hajtotta végre. Hazánk a táblán a harmadik helyen végzett, de a lakosság számának arányában mi hoztuk el a legtöbb aranyat Helsinkiből.
A II. világháború miatt az 1940-es és az 1944-es olimpiát nem rendezték meg, az 1948-as játékok helyszínéül pedig a svéd Edström által irányított NOB Londont jelölte ki. A választáskor ugyanis azt tartották elsődleges szempontnak, hogy ne kelljen új létesítményekre költeni az újjáépítésre szánt összegeket.
Az Egyesült Államok Atlétikai Szövetsége arra kéri George W. Bush amerikai elnököt, hogy ne adjon kegyelmet a márciusban bebörtönzött Marion Jones-nak.
A magyar csapat vezetése – az atlétikai szövetség javaslatára – benevezi a pekingi olimpiára a kedden este A-szintes eredményt elért Fazekas Róbert diszkoszvetőt, ha a versenyjegyzőkönyv és a nemzetközi szövetség hivatalos igazolása rendelkezésére áll.
George W. Bush amerikai elnöktől kért kegyelmet a márciusban bebörtönzött Marion Jones, a többek között doppingvétség miatt elítélt amerikai sprinter egy texasi büntetés-végrehajtási intézetben tölti hat hónapos szabadságvesztését.
Megtartotta a pekingi játékok előtti utolsó ülését a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) orvosi bizottsága. A testület egyelőre nem foglalt állást Kolonics György halálával kapcsolatban, erre majd csak az igazságügyi vizsgálat lezárta után kerül sor.
Baráth Etele, a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke a mentősök vasárnapi nyílt levelére reagálva kijelentette, hogy a múlt kedden elhunyt Kolonics György testén olyan tapaszok voltak, melyeket előzetesen a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) bevizsgáltatott, beszerzésüket támogatta.
A Fidesz szakpolitikusa, Bánki Erik országgyűlési képviselő, a Sport és Turisztikai Bizottság elnöke kifejtette véleményét Elbert Gábor sportszakállamtitkár váratlan lemondásával kapcsolatban.
Ricardo Ricco, a francia kerékpáros körversenyen pozitív doppingmintát adott olasz kerekes rendőrségi kihallgatásán tagadta, hogy tiltott szerekkel élt.
Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke szerint a csütörtöki boncolás során nem találtak a rendkívüli halált megmagyarázó komoly elváltozást a kedden elhunyt Kolonics György testében.
Hosszú hónapok után ismét pályára lépett Jao Ming (Yao Ming), az észak-amerikai profiligában (NBA) szereplő Houston Rockets és a kínai kosárlabda-válogatott sztárja.