Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Valószínűsíthető, hogy magyar adathalászok dolgoznak a Facebookon. A beugratós módszerrel gyűjtött e-mail címeket feltehetően kéretlen reklámok küldésére használják - olvasható az Antivírus blogon.
Privát üzeneteink rejtett elküldéséhez mutatnak megoldásokat a Techline.hu cikkében. Az ingyenes programokkal digitális fotókban rejthetünk el üzeneteket és fájlokat.
A Készenléti Rendőrség Taktikai Bevetési Osztálya a légirendészettel közösen a Budai-hegyekben gyakorlatozott egy eldugott bázison. A rendőrök gyakorolták a különleges légiszállítási fogásokat, melyeket speciális körülmények között alkalmaznak, együttműködve a földi erőkkel.
A Sony ma beismerte, hogy támadás érte a Playstation Network és a Quriocity szolgáltatásaik adatbázisát. 77 millió felhasználó neve, születési dátuma, és esetleg a hitelkártya-száma lehet veszélyben. Ez a támadás valószínűleg az internetes történelem egyik legnagyobb adatlopása – írja a Wall Street Journal.
Ha imádott csapatunk izgalmas mérkőzésen, hajszállal győz, hazafelé vezetve a szokásosnál is jobban figyeljünk, mert a halálos baleset veszélye 133 százalékkal növekszik. Amerikai kutatók tanulmányát a Journal of Comsumer Research közölte.
A Google csütörtökön jelentette be, hogy az Android Marketplace több mint 50 alkalmazásában vírust találtak. A fertőzött szoftvereket természetesen már eltávolították.
Egy német cég által kifejlesztett szoftver a billentyűk leütésének ritmusából képes felismerni, hogy jogosult személy használja-e a számítógépet, vagy pedig illetéktelen valaki, aki megszerezte a jogosult adatait.
Demonstrációs célból készült ugyan, de valós veszélyre figyelmeztet az az alkalmazás, amely akár élő beszédből, vagy a telebankoknál használt telefonos menün keresztül is képes ellopni bankkártyánk adatait.
Még a rossz gazdasági helyzetnél is jobban tartanak attól az amerikaiak, hogy illetéktelenek hozzáférjenek online adataikhoz. A friss felmérés szerint az oroszok és japánok is a vezető félelmeik közé sorolják online biztonságuk elvesztését.
Ismeretlen hackerek feltörték a Lush nevű kozmetikai cég weboldalát és megszerezték több felhasználó hitelkártya-adatait. Bárki, aki tavaly október és idén január között vásárolt, veszélyben lehet.
Az online bűnözők számára már nem a Windows operációs rendszert futtató számítógépek jelentik az elsődleges célpontot, hanem az okostelefonok és a táblagépek – derül ki a Cisco által múlt héten kiadott biztonsági felmérés eredményeiből.
A napokban került nyilvánosságra az amerikai hadsereg közösségi médiáról szóló kézikönyve. A könyv nem az első az USA hadseregének történetében, amely ezzel foglalkozik: 2010-ben már kiadtak egy hasonló összefoglalót, de ez a mostani részletes tanácsokkal segíti az egyszerű katonák, vezetők és családtagjaik közösségimédia-használatát.
Egyre több a kérdőjel a Stuxnet nevű vírussal kapcsolatban, amelynek kifejlesztésében amerikai lapértesülések szerint amerikai kormányzati kutatók is részt vehettek. Amerikai és brit lapértesülésekből ugyanis összeállítható egy olyan időrend, amelyben ha nem is egyértelműn, mindenesetre igen árulkodóan időbeli egybeesések figyelhetőek meg német, izraeli és amerikai kutatásokról, illetve a vírus működésének kezdetéről.
25 évvel ezelőtt, 1986 januárjában jelent meg a Brain névre keresztelt vírus, mely az MS-DOS operációs rendszer boot szektorát fertőzte meg - olvasható a Netidők blogon.