Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az őrült tudós, Dr. Moreau szigetén förtelmes keresztezett lények, kimérák lépnek túl genetikán, józanságon és erkölcsön. Ilyesféle kreatúrákkal régóta kacérkodik az emberiség. Soha nem volt közelebb a géntechnológia és a mesterséges intelligencia kutatása humanoidok előállításához, mint ma, és holnap még közelebb lesz. Mindez nemcsak tudományos vagy etikai, de jogi kérdéseket is felvet.
Gyengébb napfolttevékenységre számíthatunk, a most esedékes Nap-ciklushoz foghatót ugyanis csak 1928-ban tapasztaltak a csillagászok, írja a New Scientist. Mindez mégsem nyugtatja meg a Nap tevékenységét vizsgáló nemzetközi csillagászpanelt.
Szellemkézként vagy "idegen kéz szindrómaként" (AHS) is ismert az a neurológiai rendellenesség, amelynek folytán a páciens elveszti valamelyik végtagja felett az uralmat. A BoingBoing hírportál egyik videójában egy "szellemkezű" nő látható - akinek később alaposan javult az állapota az oldal értesülései szerint.
A kalóriaszegény termékekből származó édesítőszerek bejutnak az ivóvízbe - állapította meg a svájci Agroscope Changins-Wädenswil (ACW) kutatóintézet, amely a svájci talajvízből származó minták kétharmadában megtalálta az aceszulfám nevű édesítőszert.
Ma este, közép-európai nyári idő szerint 20 órakor a floridai Kennedy űrközpontból ismét útnak indul a világűrbe az Atlantis. Az amerikai űrsikló fedélzetén tartózkodó hétfőnyi legénység feladata az lesz, hogy alkalmassá tegye a Föld körüli pályán keringő Hubble űrteleszkópot további megfigyelésekre.
Sokan egyetértenek azzal, hogy a Google a korszerűség, a találékonyság és a vállalati siker mintapéldája. Ezt bizonyítandó az internetes óriás egy kecskenyájat bérelt fel, hogy székházának kertjét megtisztítsa a gaztól - írja az El Mundo című spanyol napilap.
Heteken belül előállítható a H1N1 influnzavírus elleni vakcina - közölték pénteken azok a kanadai kutatók, akik feltörték a H1N1 vírustörzs genetikai kódját.
Csaknem teljesen eltűnt az a bolíviai gleccser, amelyet sokáig a világ legmagasabban fekvő síterepeként tartottak számon. A kutatók szerint a jégfolyamok jóval gyorsabban olvadnak, mint azt korábban feltételezték.
Rövidesen újrakezdik az ásatásokat a Peking közeli Csoukoutienben, ahol 80 évvel ezelőtt a pekingi ember néven elhíresült, 750 ezer éves Homo erectus koponyamaradványaira bukkantak.
Támogatná a lakosság a megújuló energia forrású erőművek építését Magyarországon az energiainfo.hu portál és a Forsense Piackutató és Stratégiai Tanácsadó Intézet legújabb felmérése szerint. Ugyanakkor a válaszadók megosztottak az atomerőmű bővítését illetően.
A 46 éves kétgyermekes családanya arcának középső részét a férje lőtte el 2004-ben: elveszítette az orrát, a pofacsontját, a szájpadlását és az egyik szemét.
Nem arzénmérgezésben, nem is gyomorrákban, hanem veseelégtelenségben halt meg I. Napóleon francia császár - állítja egy nyugalmazott dán orvos, elismert urológus.
A Spirit marsjáró április 8-án készített felvételén sokan egy űrlény fejét vélték felfedezni. Az Urbanlegends.hu legendavadász oldal szerint már többször is előfordult, hogy a vörös bolygó sziklái megtréfálták az internetezőket.
Újabb munkával gazdagodott a vámpírok fiktív életét boncolgató tanulmányok sora. Két fizikus most azt vetette papírra, hogy a vérszívók nem létezhetnek, ugyanis szinte azonnal kimerítenék a rendelkezésükre álló élelmiszertartalékot - többek között kedves olvasóinkat is. Minderről az IO9 sci-fi portál számolt be.
A BBC2 tévécsatorna The Incredible Human Journey című műsorában mutatták be Richard Neave törvényszéki orvostankutató agyagszobrát, amely az egyik legrégebbi európai koponyaleleten alapulva mutatja meg, hogyan is nézhettünk ki 35 ezer évvel ezelőtt - írja a Daily Mail.
Az autista gyerekeknél többnyire kiterjedtebb az érzelmek kifejezéséhez és az arcfelismeréshez kapcsolódó agyi terület, az úgynevezett amigdala, mint a nem autistáknak - állapították meg amerikai kutatók.
Az emberi agy képes bizonyos emlékeket egy életen át megőrizni. Amikor egy pillanatnyi dologra koncentrálunk, szürkeállományunk arról is készít ideiglenes emlékképeket, hogy segítse a komplex feladatmegoldást. Ezek az emlékek azonban csak néhány másodpercig élnek.