Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
A szurikáták, az emberhez hasonlóan, képesek egymást hang alapján felismerni - fedezték fel svájci viselkedéskutatók a dél-afrikai Kalahári sivatagban végzett kísérletek segítségével. Ez a képesség eddig csak néhány főemlősnél volt ismert.
Mintegy 15 millió éves, melegkedvelő piton maradványait találták meg a németországi Augsburg környékén. A tudósok szerint ez a legészakibb pitonlelet a világon.
A New Scientist című tudományos újság honlapján érdekes animációs rövidfilm látható, amely az időgép megszerkesztésének alapelveit foglalja össze. Persze nem adja meg a tökéletes megoldást, és nyitva is hagy néhány kérdést, de frappáns módon foglalja össze mai tudásunkat egy időgép összeeszkábálásáról.
Az ember által alakított környezetben, a kultúrtájban egyre ritkábbak a vadon élő növények: ennek a mezőgazdaság intenzifikációja, mindenekelőtt a túlzásba vitt tápanyag-utánpótlás az oka - derítették ki kutatók 29 európai ország adatai alapján.
Egy kihalt, elveszett indián törzs, a tainók genomját rekonstruálják amerikai tudósok – írja a Nature.com. A tainók a karibi indiánok közé tartoztak, az aravak nyelvek egyikét beszélték, és először találkoztak az európai spanyol hódítókkal.
A madarak három jelentősebb európai vonulási útvonala közül az egyik Magyarországon vezet keresztül. Az Észak-Európából (zömmel Finnországból) szeptember második felében érkező madarak a komolyabb fagyok beköszöntéig maradnak, majd Szicílián, illetve a Boszporuszon keresztül jutnak el észak-afrikai, tunéziai és szudáni telelőterületeikre.
A madarak három jelentősebb európai vonulási útvonala közül az egyik Magyarországon vezet keresztül. Az Észak-Európából (zömmel Finnországból) szeptember második felében érkező madarak a komolyabb fagyok beköszöntéig maradnak, majd Szicílián, illetve a Boszporuszon keresztül jutnak el észak-afrikai, tunéziai és szudáni telelőterületeikre. A felvétel 2011. október 16-án készült.
Ezúttal nem a Dunából került elő, hanem egy kőbányai úton sétált a világ száz legveszélyesebb invazív faja egyikének példánya, a kínai gyapjasollós rák - számolt be az MR1-Kossuth Rádió.
A Wired magazin néhány fantasztikus és immár ikonná vált képet közölt nemrégiben bolygónkról, összegyűjtve a Földről a világűrben készített leghíresebb fotókat. Ezekből jól látszik, hogy mennyire „kicsiny” a bolygónk az univerzumban.
Ötven éve a világ negyedik legnagyobb tava volt, mára azonban víztérfogatának több mint 80 százalékát elveszítve három elkülönülő részre esett szét - egyes helyeken 120 kilométerrel visszahúzódott.
A Tyrannosaurus rex gyorsabban növekedett és jóval nehezebb volt, mint azt korábban gondolták a szakemberek, ami azt jelenti, hogy a félelmetes ragadozók meglehetősen falánk tinédzserek lehettek.
A maga egyszerűségével, közvetlenségével bármilyen helyzetben képes volt megragadni az emberek figyelmét, pápaságára mégis rányomta a bélyegét az tény, hogy működése XVI. Benedek lemondásából ered.