Nem kell leveleket törölnie – hirdeti a Gmail egyik szlogenje, és ez valóban igaz az átlagos felhasználókra. Ha azonban valaki sok-sok képet, nagy pdf-eket kap rendszeresen e-mailben, előbb-utóbb észreveszi, hogy az a valóban tetemes Gmail-tárhely vészesen megfogyatkozott. Ilyenkor nem marad más hátra, mint mégis csak törölni. E művelet megkönnyítésére mutattunk nemrégiben egy ügyes módszert, csak hogy van egy bökkenő. Mi van, ha hirtelen felindulásból olyan levelet is kitörlünk, amelyre később még szükség lehet?
Nos, most mutatunk egy módszert, amelyet követve bátran lehet törölni a leveleket, azok mégsem fognak eltűnni, viszont a fiókunk is kiürül. Persze mindebben van egy kis csel, ugyanis backupot fogunk készíteni fiókunk jelenlegi állapotáról, és ezután fogunk elkezdeni törölni, hiszen valamennyi levelünk megmarad az „archívumban”, amit majd a Google szerverei őriznek.
Első lépésben készítsünk egy új Gmail-fiókot, például azenarchivumom2010@gmail.com néven. Lépjünk be ezután ebbe a Gmail-fiókunkba, és kattintsunk a Beállítások (Settings) pontra, majd az Átirányítás és POP/IMAP opcióra (Forwarding and POP/IMAP). Itt kattintsunk A POP protokoll engedélyezése minden levélre (a már letöltöttekre is) (Enable POP for all mail…) lehetőségre, és ezzel engedélyeztük ezt. Ne felejtsünk el alul a Változtatások mentése (Save Changes) gombra kattintani, különben nem teljesül az elvárásunk.
Itt engedélyezhetjük a POP protokollt
Ezután újra a Beállítások pont következik, most viszont a Fiókok és importálás (Accounts and Import) pontra kell kattintanunk. Válasszuk a Levelek ellenőrzése POP3 segítségével: POP3-alapú email fiók felvétele (Add POP3 e-mail account) gombot. A felugró ablakban eredeti Gmail-címünket kell megadni. Kattintsunk a Következő lépés (Next step) gombra, majd adjuk meg e-mail címünket, jelszavunkat. Érdemes bepipázni a Mindig biztonságos kapcsolatot…(Always use a secure connection…) opciót is, mielőtt a Fiók hozzáadása (Add Account) gombra kattintanánk.
Nem árt a biztonságos kapcsolatot is kiválasztani
A következő lépésben közli velünk a Gmail, hogy postafiókunkat felvette, egyúttal azt is megkérdezi, hogy szeretnénk-e e-mailt is küldeni innen, régi nevünkön? Mi azonban csak backupot akartunk létrehozni, ezért itt a Nem opciót jelöljük be.
Válasszuk nyugodtan a Nem opciót, hiszen döntésünket bármikor felülbírálhatjuk
Most már csak a Befejezés (Finish) gomb megnyomása van hátra, és a Gmail automatikusan elkezdi letölteni a teljes tartalmat az új postafiókunkba. Azonban arra készüljünk fel, hogy elég hosszú időt fog igénybe venni a másolás, úgyhogy érdemes csak következő nap felkeresni ellenőrzés céljából az új postafiókot.
Ha minden rendben ment, akkor máris látjuk postafiókunk másolatát, így azután nyugodtan törölhetünk az eredetiben.