Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Google nagyon szeretné, ha Hollywoodban is jól csengene az új közösségi oldal neve. Ehhez “hírességtoborzó terve” is van. Lady Gaga már beugrott egy exkluzív Google-interjúra, bár Google+ profilja még nincs.
A Google új vírust talált, és figyelmezteti az érintett felhasználókat, hogy a gépük valószínűleg fertőzött. A kereső találatai fölött jelenik majd meg az üzenet. A gesztus nemes, a kivitelezés tökéletlen.
A csillagászat egyik legérdekesebb területének számít manapság a más csillagok körül keringő bolygók kutatása. Egy, a Földhöz hasonló, úgynevezett exobolygón, a legújabb kutatások szerint, a rejtélyes sötét anyag jelenléte megnövelheti a felszíni hőmérsékletet.
Az egyiptológiával foglalkozó tudósok, régészek egy része alighanem fellélegezhet: a Nílus-menti feltárások korlátlan ura, a kalapjáról csak „egyiptomi Indiana Jones”-nak hívott Zahi Havvászt leváltotta az egyiptomi kormányfő. Utódja, az új régészeti miniszter azonban nem biztos, hogy a nyugati kutatók támogatásáról lesz híres.
Mindössze tíz és negyven kilométer közötti az a hold, amelyet most találtak a Plútó körül. Az apró égitest a negyedik és egyben a legkisebb a korábban ismert Charon, Nix és Hydra kísérők mellett - számolt be az Origo.
Nyolcvanmillió éves fosszíliákat tártak fel a kanadai Manitoba tartományban, amelyek révén megismerhető, hogy milyen volt Kanada nyugati része abban a korban, amikor a dinoszauruszok uralták bolygónkat.
Civilizációs betegségek génszabályozásának feltárását célozza az az uniós támogatással megvalósuló nemzetközi projekt, amelyben biológusok, orvosok, informatikusok és matematikusok vesznek részt: az első eredményekről a szerdán délutáni kezdéssel meghirdetett budapesti workshopon számolnak be a szakemberek.