szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A német kancellár és az orosz elnök telefonon beszéltek egymással a szorosabb együttműködésről.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Telefonon egyeztetett egymással Angela Merkel német kancellár és Vlagyimir Putyin orosz elnök a közös vakcinaelőállítás kilátásairól a Kreml közleménye szerint. Az orosz államfő hivatala tájékoztatásában hozzáfűzte, hogy a két ország egészségügyi minisztériumai és szakértői folytatják a megkezdett tárgyalásokat.

Merkel és Putyin beszélgetésén szóba került a kelet-ukrajnai katonai konfliktus rendezése is.

Oroszországban a nyáron engedélyezték kiterjedt tesztelés nélkül a Szputnyik V nevű vakcinát, amiből Magyarország is rendelt – egyedülálló módon az Európai Unióban. Oroszországban a hivatalos oltási kampány december elején vette kezdetét.

A két államfő tárgyalásának híre azért is meglepő, mert Berlin és Moszkva között nyár óta jelentősen kihűlt a kapcsolat. A Szibériában megmérgezett orosz ellenzéki aktivista, Alekszej Navalnij Németországban lelt menedékre, ezzel kiváltva az orosz állam nemtetszését. A két ország között különös konfliktust azonban az okozott, hogy felerősödtek azok a német hangok, amelyek a két ország között készülő gázvezeték építésének leállítását követelték a merénylet miatt. Nem segít a német-orosz kapcsolatokon az a tény sem, hogy feltehetően orosz hackerek támadták meg nyáron a koronavírus elleni vakcinát fejlesztő központokat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Németh András hvg360

Hónapokon át barangoltak amerikai számítógépes rendszerekben orosz hackerek

Egyelőre felmérhetetlen következményekkel járó hackertámadás érte az USA-t és több szövetségesét. Az állítólag az orosz hírszerzéssel kapcsolatban álló hackerek hónapokon át garázdálkodtak az elfoglalt szervereken, amelyekre ismeretlen kémprogramokat telepíthettek. A visszavágás elkerülhetetlennek tűnik.