szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az oroszok rövid időre tűzszünetet ígérnek.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz védelmi minisztérium ismételten arra szólította fel a mariupoli Azovsztal acélműben tartózkodó ukrán katonákat, hogy tegyék le a fegyvert. Közlésük szerint szerdán, moszkvai idő szerint délután két órakor adnak lehetőséget erre.

Ugyanezt kedden is felajánlották az oroszok, ám egyetlen ukrán sem fogadta el a felajánlást – jegyezte meg a Reuters.

Korábban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt ígérte, hogy Mariupol védői a „végsőkig” kitartanak majd, és nem engednek az orosz ultimátumnak.

Erődítménnyé vált acélmű lett Mariupol utolsó védőbástyája

Csupán egy vas- és acélgyár maradt ukrán kézen Mariupolban - írta április 17-i jelentésében az Institute for the Study of War (ISW). A jelentés szerint a háború előtt 450 ezer fős lakosságú délkelet ukrajnai város kikötőjét elfoglalták az oroszok, az ukrán védők pedig az Azovsztal vas- és acélgyár területére szorultak vissza.

Az orosz–ukrán háborúról szóló folyamatos tudósításunkat itt olvashatja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!