Ártott vagy jól jött Orbánnak a Pride? – elemez a nemzetközi sajtó
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasatuk is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasatuk is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Számolnak a vereséggel is, a célok közé felkerült a Tisza kétharmadának elkerülése – állítják lapunknak bennfentes fideszesek, akik szerint a pártban sokan látják a kormányfői hibákat. A hangulaton tovább ronthatott az orbáni tiltást nevetségessé tevő, erőtől duzzadó Pride.
Az egyetem Neumann János Informatikai Kara múlt pénteken levélben tájékoztatta a végzősöket, hogy belépőt kell nekik is és a családtagjaiknak is fizetni a diplomaátadó ünnepségre. El is indult a jegyértékesítés, hétfő délutántól azonban megszűnt. Miután rákérdeztünk, úgy tűnik, elálltak a sokakat felháborító ötlettől.
Egyre kisebb köröket taposunk, olyan helyzetekbe kerülünk, amelyekből kilátni sem lehet – szembesít a diktatúrák személyiségtorzító hatásával Selyem Zsuzsa, aki új kötetében, a Kicsi kozmoszban hőseivel bejárja a fél világot.
A belgák hozzászokhattak ahhoz, hogy az országnak nincs kormánya. Most azonban nem vár negatív következményekkel kell szembesülniük amiatt, hogy Brüsszelben nem tudnak megegyezni a városvezetés összeállításáról.
Borítékolható volt az Ukrajna csatlakozása elleni, a „nemzeti konzultációknál több, a népszavazásnál kevesebb” voksolás eredménye, amelynek nem csak a nemzet állítólagos egységének demonstrálása volt a célja, hanem a kampánygépezet éles tesztelése is.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre, azonban liberális és antiliberális erők küzdelméről szól a mostani időszak.
A nyári melegben vajpuhára olvadt Alaptörvényt kenyérre kente a valóság: hiába akarta a kormány ellehetetleníteni a Pride-ot, annyian vonultak utcára, hogy a rendőrségnek nem maradt más választása, mint biztosítani az eseményt. A hétvégén történtek azt igazolják, hogy a nép joga és egyben felelőssége, hogy kordában tartsa a hatalmat. De várhatók-e még jogi lépések a résztvevőkkel szemben?
2025. június 28-án történelmet írt Budapest. A rendszerváltás óta, sőt alighanem a magyar történelemben soha nem látott ekkora tömegdemonstrációt Magyarország. A Budapesti Büszkeség tüntetése új fejezetet nyitott a demokratikus ellenállás történetében – és új lehetőségeket a NER eltakarítására.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Milyen precedenst teremthet az, hogy a rendőrség egy szerinte betiltott felvonulást biztosított? Számíthat-e eljárásra, büntetésre Karácsony Gergely főpolgármester, akit maga az igazságügyi miniszter fenyegetett börtönnel? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban. Megváltoztatja a lengyel bíróság az elnökválasztás eredményét? Miért nehéz teljesen örülni az új szabadságjogi mozgalmaknak? Válogatásunk a lapok cikkeiből.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.
Az elmúlt fél évben sokkal gyakoribbak lettek a rasszista megnyilvánulások Magyarországon, és bár ő már megszokta, amióta megszületett a kislánya, és ő is céltáblává vált, elkezdett rettegni – mondja Illés Haibo művész, akit a kínai egykepolitika éveiben Magyarországon szült meg és egy csecsemőotthonban hagyott a vér szerinti anyja. Melykó Richárddal közös, nem mindennapi produkciójukat nemrég láthattuk-hallhattuk. Páros interjú.
A nyári bőrápolás nem merül ki annyiban, hogy leveszünk egy fényvédőt a polcról. Mit kell tenni, ha minden önmérséklet ellenére leégünk? Mihez kezdjen, akinek problémás a bőre, és milyen termékeket érdemes magunkkal vinni a nyaralásra? Mit együnk, hogy szebbek legyünk? Szakértőkkel beszélgettünk hiedelmekről, jó és rossz praktikákról.
Táltoskultuszt megidéző installáció, land art, tájkép, fénykép, videó – az “Élőhely. Természet- és tájkonstrukciók” című tárlat műfajokban is sokszínű.
A történelemben a fasiszták mindig megtalálták a maguk külső, illetve belső ellenségét, ám az amerikai elnök csak odahaza kíván leszámolni az ellenerőkkel. Ezért hirdetett azonnal győzelmet, illetve tűzszünetet, miután beszállt az Irán elleni hadműveletbe. A világ túl sok neki, a hadsereg csak az amerikaiak leigázására szolgál.
A gyűlölet nem kreatív, a mi dühünk viszont még lehet az. Mi a különbség a személyes és politikai harag között?
Nem elsőpride-ozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.
A román-magyar kulturális kapcsolatokat építi a Liszt Intézet és az egyetemi hungarológiai tanszék román fővárosban. Szeretettel Bukarestből sorozatunk írása.