Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Márciusban rekordalacsony szintre esett az euróövezet gazdasági hangulata, csakúgy, mint az inflációs várakozások. A mutató erősíti az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki kamatdöntésével kapcsolatos kamatcsökkentési várakozásokat.
Az euróövezetben januárban rekordütemben, 34,1 százalékkal csökkentek az iparnak adott megrendelések az egy évvel korábbihoz képest, közölték az EU statisztikai hivatalában pénteken. Decemberben 23,8 százalékos volt a tizenkét havi visszaesés.
Jóllehet az euróövezetben a rövid lejáratú bankközi kamatok rekord mélységekben vannak – vagyis nincs már hitelszűke –, a hitelkereslet csökkenése miatt csaknem megállt a lakossági finanszírozás növekedése, viszont a vállalatfinanszírozás továbbra is kiugróan bővül, ez derült ki az Európai Központi Bank (EKB) csütörtökön kiadott új statisztikájából a pénzellátásról.
Az európai országok nem fognak többet költeni gazdaságélénkítésre, mint amennyit eddig elhatároztak, még az Egyesült Államok kérésére sem – közölte szerdán az euróövezeti pénzügyminiszterek csoportjának vezetője.
Az eurózónában januárban már az ötödik hónapja folytatódott az ipari termelés visszaesése. Az Európai Unió statisztikai hivatalának pénteki jelentése szerint az eurózóna 16 tagországában 3,5 százalékkal csökkent az ipari termelés decemberhez képest, és 17,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől. Ilyen méretű visszaesést 1990-óta nem tapasztaltak.
Az Európai Unió állam- és kormányfői a gazdasági nehézségekkel küzdő nem euróövezeti tagországoknak szánt hitelkeret növelését fogják szorgalmazni a héten tartandó csúcstalálkozójukon.
Az Európai Központi Bank csütörtökön kiadott friss havi jelentésében úgy látja, hogy a bank inflációs előirányzatánál a tényleges drágulás kisebb lesz az euróövezetben, mert a gazdaságok gyengébb teljesítményt nyújtanak.
Az euróövezeti országok hazai összterméke átlagosan 1,5 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó negyedévben az előző negyedhez képest, közölték az EU statisztikai hivatalában csütörtökön az előzetes februári becslést megerősítve. Ezzel az euróövezeti GDP immár a harmadik egymást követő negyed óta csökken, egyre nagyobb ütemben.
Újabb mélypontra süllyedt az euróövezet szolgáltatási szektora februárban a recesszió elmélyülésének jeleként. Csökkennek a megrendelések és egyre több az elbocsátás a bankoktól az éttermekig - ezt jelzik a megfelelő alindexek.
Nem reális Lengyelország számára, hogy 2012-ben vagy 2013-ban csatlakozzon az euróövezethez – vélte a lengyel államfő. A Gazeta Wyborcza című napilapnak Lech Kaczynski azt mondta, nem lelkesül azért, hogy Lengyelország feladja saját monetáris politikáját, különösen a mostani gazdasági válság idején.
Lengyelország áprilisban vagy májusban hozza meg a végső döntést arról, hogy mikor lép be az ERM-2 árfolyam-mechanizmusba – közölte a lengyel pénzügyminiszter-helyettes.
Az euróövezeti szolgáltatások Reuters kezelte beszerzőmenedzser-mutatója februárra 38,9 pontra esett a januári 42,2 pontról, közölték pénteken előzetes becslésként. Az elemzők éppen ellenkezőleg, javulást vártak, átlagosan 42,5 pontra számítottak februárban.
Az Európai Unió kész a pénzügyi-gazdasági válság által különösen erősen sújtott kelet-európai országok megsegítésére, erősítette meg egy pénteken megjelent nyilatkozatban Joaquín Almunia, az EU pénzügyi biztosa.
Euróövezeti szintű közös szuverén kötvénypiacot kell létrehozni, mert a jelenlegi, tagállami széttöredezettségű adósságpiaci elrendezés - ahogy a mostani válság is megmutatta - súlyos problémák forrása, írta a csütörtöki Financial Timesban Soros György, aki szerint a közös euróövezeti kötvénypiaccal a még nem valutauniós kelet-európai EU-tagokat is segíteni lehetne.
Az euróövezet szétesését most már valós lehetőségként taglalják a jelenlegi válság kezeléséről és lehetséges hatásairól Londonban megjelent legújabb elemzések.
Az euróövezeti országok hazai összterméke átlagosan 1,5 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó negyedévben az előző negyedhez képest, közölték az EU statisztikai hivatalában pénteken első becslésként. Ez volt a legnagyobb visszaesés egy negyedéven belül e statisztika 1995-ös kezdése óta. Az elemzők 1,3 százalékos visszaesésre számítottak.