Két EP-képviselő mandátumát függesztik fel a Katar-gate miatt
„Senki nem marad büntetlenül. Egyikük sem” – írta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.
„Senki nem marad büntetlenül. Egyikük sem” – írta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.
A közösségi médiában olyan bejegyzések kezdtek keringeni, amelyek állítólag Kaili és családtagjai panamai számláinak banki dokumentumait mutatják, rajtuk a Katarból érkezett utalásokkal.
A belga pénzügyi ellenőrzés szigorú: a rendőrség nem véletlenül leplezte le a Katar-gate botrányt az Európai parlamentben. Sok afrikai állam nagykövetségének működése is veszélybe került azonban, mert diplomatáik nem nyithatnak bankszámlát Brüsszelben korrupciós és pénzmosási gyanú miatt.
Korrupció útján kerülhettek pozícióba a letartóztatott vezetők az ügyészség szerint.
A Politiconak adott interjújában az Európai Tanács elnöke arról is beszélt, hogy a Katargate néven elhíresült botrány eltereli a figyelmet az Uniót sújtó válságokról is.
A politikust december elején tartóztatták le a Katargate néven elhíresült ügy vádlottjaként.
Eva Kaili tagadja, hogy pénzt kapott Katartól azért cserébe, hogy befolyásolja az Európai Parlamentnek az Arab-(Perzsa-)öböl menti országgal kapcsolatos döntéseit.
A Szabad Európa értesülései szerint az Európai Bizottság szerdán jóváhagyja a 21 milliárd euró magyar partnerségi megállapodást és a hét magyar operatív programot.
Eva Kaili élettársa a múlt héten már beismerte, hogy tagja volt egy lobbiszervezetnek, amelyet Katar és Marokkó is az EP döntéseibe való beavatkozásra használt.
Megvan az egyezség az EU-pénzekről, de azért, hogy pénzt kapjunk, még sokat kell tárgyalni a következő hónapokban is; jókora korrupciós botrány tört ki az Európai Parlamentben; Európa-rekorder lett a magyar infláció, és még mindig van hova feljebb. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Másfél milliárd forintot keres rajta a NAV. Akár húsz évet is kaphat.
Az őrizetbe vett EP-alelnök athéni ügyvédje, Mihalisz Dimitrakopulosz szerint védence nem tudott a nagy mennyiségű készpénz létezéséről, amelyet brüsszeli lakásán találtak a belga nyomozók.
Az Európai Parlament vitát tartott a Katargate néven elhíresült, az intézményen belüli korrupciós botrányról. A képviselők túlnyomó többsége reformokat, és több átláthatóságot sürgetett, míg a Fidesz szerint a botrány miatt az EU elveszítette minden legitimitását.
Aktatáskából, utazóbőröndből, papírzacskóból kerültek elő az eurókötegek.
A korrupcióval gyanúsított Eva Kaili irodáját leplombálták Strasbourgban.
Az utóbbi évtizedek legsúlyosabb korrupciós botránya tört ki az Európai Parlamentben, ahol nemcsak másodvonalas politikusok és lobbisták kaptak zsákszámra pénzt Katartól, hanem a görög Eva Kaili szocialista EP-alelnök is.
Úgy látják, a hétfő esti megállapodásban az unió nem ment el a falig.
A Katargate egyik főszereplőjét EP-s és görögországi pártja már korábban kizárta köreiből.
Ha nem jelentkezünk a korrupcióellenes civil munkacsoportba, akkor legitimáljuk, hogy cöfösökkel töltsék fel azt – magyarázza M. Kiss Csabának Bodoky Tamás, az Átlátszó főszerkesztője, miért érezte morális kötelességének, hogy részt vegyen a közpénzégetés visszaszorítására létrehozott Integritás Hatóság nevű intézmény ellenőrzésében. Persze szerinte is benne van a pakliban, hogy újabb kormányzati szemfényvesztésről van szó: ha bebizonyosodik, hogy csak fügefalevélnek kell, egy éven belül kilép a munkacsoportból.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.
Csak később nőnek az energiamegtakarítási kvóták.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.