szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az idén hatodik alkalommal rendezték meg január 7-9. között az amszterdami Wine Professional borkiállítást, ahol az ITD Hungary Zrt. és a Magyar Bormarketing Kht. szervezésében először vonultak fel a magyar borok önálló standon.

A borvilág egyik legfontosabb eseményén kizárólag csúcsminőségű borokkal találkozhattak a holland, a belga és a luxemburgi kereskedők s éttermek. Nemcsak minőségi magyar borokkal és a magyar borrégiókkal ismerkedhettek a látogatók, de masterclass borbemutató is zajlott sommelier-k, étteremtulajdonosok, importőrök és szakújságírók részére.  A bemutatandó magyar borokat idén is független holland sommelier választotta ki, és ismert hazai borszakértők segítették bemutatásukat.

Az ITD Hungary Zrt., igazodva a magyar borok exportpiacaihoz, az úgynevezett értékpiacokat, azon belül is kiemelten a svédet és a hollandot célozza programjaival – mondta el Bödőcs Róbert, az ITD ágazati felelős vezetője. Az elmúlt évek folyamatos jelenlétének eredményeként a holland piac felfigyelt a magyar borokra, és elismeri a minőségüket – hangsúlyozta a szakember, aki kiemelkedő sikernek tekinti, hogy a magyar stand látogatottabb volt, mint az argentin vagy a dél-afrikai.
A Wine Professional-en 23 csopaki, etyeki, egri, somlói, szekszárdi, villányi, pannonhalmi, soproni és tokaji bort mutattak be. Szerepelt egyebek között Figula Mihály Szilénusz Cuvée-je, a St. Andrea pincészet Napbora és Áldás Bikavére, Kreinbacher Öreg-tőkék bora, a Takler Bikavér Reservé, a disznókői 6 puttonyos tokaji aszú, Bock Józseftől a Capella, Heimanntól a Cervaes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gőgh Csilla Gasztro

Szeretjük a biot, de drágának tartjuk

Egy kutatás szerint a legtöbb magyar saját egészsége érdekében vásárol kisebb-nagyobb rendszerességgel bio terméket. „Kedvelnénk, de drága” – mondja minden második válaszadó.

Vétek György Gasztro

A vendéglátás mesterei

Vigyázz, kész, rajt! Megindult az ilyen tájt szokásos karácsonyi (szakács)könyvözön. A boltok polcai roskadásig a kínálattal. Mi is választottunk egyet, amelyet elsősorban az különböztet meg az egyéb receptgyűjteményektől, hogy szerzői nem hivatásos szakácskönyvírók, hanem gyakorló séfek.

hvg.hu Gasztro

Kárpátalja nedűi

A hagyományokhoz híven a Julianus-naptár szerinti új év kezdetéhez igazodva rendezik meg Munkácson január 11. és 14. között a kárpátaljai szőlő- és borosgazdák ünnepét.

hvg.hu Gasztro

A csoki Mikulás a legnépszerűbb

A karácsonyi édességek forgalma várhatóan idén is meghaladja a 2 milliárd forintot. Míg a Mikulás figurára több mint 1 milliárd forintot költöttek a fogyasztók 2006 telén, addig a Mikulás csomagokra csak 400 milliót.

Lőrincz Zsolt Gasztro

Hogyan készítsünk tojáslikőrt?

Közeleg a karácsony, és sokaknak elképzelhetetlen az ünnep egy pohárka sűrű, édes, de mégis erős tojáslikőr nélkül.

Gyimesi Zsuzsa Gasztro

Pezsgőünnep

„Nagy szorgalom és kitartás mellett sikerült nekem az eddig ismert champagnei pezsgőboroknál sokkal kitűnőbbet előállítani” – vallotta 1882-ben Törley József, amikor még Franciaországban megjelentette saját neve alatt első pezsgőjét.

hvg.hu Gasztro

Új bor, új generáció

Az ínyencek szerint csak lassan, ráérősen szabad ízlelgetni a kellőképpen kiérlelt sajtokat, leginkább egy pohár nemes bor társaságában. Erre kiváló alkalom az immár negyedszerre megrendezendő Magyarországi Újbor- és Sajtfesztivál, ahol két napon át, november 24-25-én egy helyen, a Vörösmarty téri Gerbeaud házban találkozhatnak az érdeklődők a legjobb hazai bor- és sajttermelőkkel.

hvg.hu Gasztro

A bor és a pálinka kezet fogott

A Pannon Bormíves Céh és a Pálinka Céh Egyesület képviselői együttműködési szerződést kötöttek a tradíciók ápolása, a minőségvédelem s mindenekelőtt annak érdekében, hogy a magyar borok és pálinkák visszanyerjék méltó helyüket a kulturált italfogyasztásban határainkon innen és túl.

hvg.hu Gasztro

Vince-napi borrandevú

A szőlészek, borászok, vincellérek kalendáriumában ugyancsak jeles dátum január 22., védőszentjük, Szent Vince névnapja. A népi megfigyelések szerint ennek a napnak az időjárásától függ, milyen lesz az őszi szőlőtermés: „Ha csorog Vince, tele kamra, tele pince. Ha fénylik Vince, megtelik a pince, ha nem csorog, üres lesz, ha csak csepeg, csorog, kevés lesz a borod”.