szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nagy János egyetemi tanárt, a Debreceni Egyetem (DE) prorektorát, az agrártudományi centrum elnökét kérték fel az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Zrt. új igazgatósági elnöknek - erősítette meg maga az érintett.

Hétfőn hallgatja meg az országgyűlés két illetékes bizottsága; a gazdasági, illetve a költségvetési bizottsági meghallgatásokat követően az ÁPV Zrt. elnökét a kormány nevezi ki - mondta Nagy János egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem (DE) prorektora. Nagy elmondta azt is, megtisztelőnek érzi a felkérést, ami szerinte nem csupán a személyének szól, hanem az elmúlt években általa irányított Debreceni Egyetem gazdálkodási eredményeinek is köszönhető. 
 
Amennyiben bizalmat kap és kinevezik a vagyonkezelő igazgatósága elnökének, úgy a posztot társadalmi megbízatásként tölti be, s tovább dolgozik a DE agrártudományi centruma elnökeként. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. igazgatóságának mandátum június 30-án járt le.
 
A köztársasági elnök által a parlamentnek visszaküldött vagyontörvény eredetileg július 15-én lépett volna hatályba. A ki nem hirdetett törvény alapján a tulajdonosi jogokat a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács gyakorolja, az operatív tevékenységet pedig a szeptember elsejétől  egyszemélyes zártkörű részvénytársaságként működő Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. végzi.
 
Sólyom László azért nem írta alá a törvényt, mert a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács tagjai hat évre kapnának megbízatást, hosszabb időre, mint egy kormányzati ciklus.  Az indoklás szerint a testület tagjai olyan hatáskörök gyakorlására kapnának felhatalmazást, amelyek a mindenkori kormány felelősségi körének lényegéhez tartoznak. A ki nem hirdetett törvény kifogásolt részeit a parlamentnek 60 napon belül újra kell tárgyalnia.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az ÁPV asztalán a Budapest Airport tulajdonosváltása

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Zrt. igazgatósága a tervek szerint e heti ülésén foglalkozik a Budapest Airport tulajdonosváltásával: a BAA helyébe a német Hochtief léphet, a KVI hozzájárulását követően.

MTI Gazdaság

Az ÁPV átvállalja a MALÉV hiteleit

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) 100 százalékos tulajdonú vállalatot alapít arra, hogy a Malév magyar nemzeti légitársaság által állami garanciával felvett hosszúlejáratú kölcsönt átvállalja - derül ki a kormányhatározatból.