szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Javult a kockázati- és magántőke-befektetők bizalma a közép-kelet-európai régió iránt, a regionális alapok Magyarországon 2,8 milliárd euró tőkét gyűjtöttek össze az idén, ami több mint a duplája az előző évinek - ismertette Karsai Judit, a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (MKME) statisztikai bizottságának elnöke.

Az idei év első tíz hónapjában 12 tranzakciót bonyolítottak le a kockázati- és magántőke-befektetők Magyarországon, 2006 egészében 39-et – mondta el az egyesület tízéves konferenciáján Karsai Judit. A befektetések értéke az idén január-októberben 365,7 millió euró, tavaly egész évben 534 millió euró volt.

A kockázati befektetések átlagos értéke a tavalyi 13,7 millió euróról 30,5 millió euróra nőtt. A befektetések többsége az alacsonyabb értékű tartományba esett.

Karsai szerint "nagy a tőke a régióban", így Magyarországon is, ahol elsősorban a regionális befektetők dominálnak. Az elmúlt időszakban csökkent az állami szektor szerepe a kockázatitőke-piacon.

Marie-Annick Peninon-Bernard, az európai egyesület képviselője szerint a közép-kelet-európai régióban az éves befektetés értéke 1,667 milliárd euró volt tavaly, ami a bruttó hazai termékhez mérve elmarad a nyugat-európai átlagtól.

A régiós piac következő időszakát ismertetve az európai egyesület képviselője azt mondta, javul a piaci környezet, erősödik a bizalom a régió iránt, a tőzsdei lehetőség még a kis vagy közepes kapitalizációjú cégek számára is jó lehetőség.

Peninon-Bernard szerint a régió vonzóbb, mint három-négy évvel ezelőtt. Prognózisa szerint 2007 és 2012 között a legtöbb kockázati- és magántőke-befektetést Ázsia és a közép-kelet-európai régió fogja vonzani.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!