Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Változatlanul pozitív Kelet- és Közép-Európa vállalatainak helyzetértékelése várható gazdasági kilátásaikat illetően, bár az év elejéhez képest valamennyit csökkent a bizakodás.
A Thomson Reuters médiacsoport és az osztrák ÖKB pénzügyi csoport által számolt CEE Business Climate Index (térségi üzleti hangulatindex) készítéséhez megkérdezett négyszáz, nemzetközi téren is tevékenykedő vállalat 43 százalékától a gazdasági környezet javulását váró vélemény érkezett, mindössze 9 százalék jelezte, hogy a klíma rosszabbodására számít.
A többség – januárhoz, a legutóbbi felmérés idejéhez képest kicsit csökkenő számban – nem változtat beruházási tervein, így a felmérés szerint az elkövetkezendő hónapokban mintegy 140 új beruházást hajtanak végre a térség vállalatai. Az energia- és a vízügyi szektorban a legkisebb a beruházási kedv, de a cégeknek a 60 százaléka még ott is piaci terjeszkedési szándékát jelzi.
A legpozitívabb az orosz, a román, a bulgár és az ukrán vállalatok helyzetértékelése, ezek körében a legnagyobb a beruházásaikat növelni szándékozó vállalatok aránya. A szektorok közül a bankvilág lett érezhetően óvatosabb, a várakozások januárhoz képest romlottak, de a felmérés készítői szerint nem térségi probléma, hanem a még fennálló nemzetközi, nem elsőrendű válság okozta általános bizonytalanság, illetve magasabb kockázatérzékenység miatt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.