szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Összességében stabilizálódott a gazdaság a harminc legfejlettebb ipari országot tömörítő OECD-ben a második negyedévben az előző három hónaphoz képest, miután Japánban, Franciaországban és Németországban már növekedés volt.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szerdai közleménye szerint a tagországok együttes hazai összterméke (GDP) stagnált  a második negyedévben, miután az előző három hónapban 2,1 százalékkal csökkent.

Az egy évvel korábbihoz képest azonban az együttes GDP 4,6 százalékos csökkent a második negyedévben. A párizsi székhelyű szervezet adatai szerint a második negyedévben - az előző három hónaphoz képest - a GDP 0,9 százalékkal nőtt Japánban, illetve 0,3-03 százalékkal Franciaországban és Németországban.

Ezzel szemben a GDP 0,3 százalékkal csökkent az Egyesült Államokban és 0,8 százalékkal Nagy-Britanniában, szintén az első negyedévhez viszonyítva.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Munkanélküliség az OECD-országokban: borúlátó elemzés

Hátrányos megkülönböztetés, munkanélküliség, kitaszítottság és idegenellenes indulatok fenyegetik a válság miatt a munkát kereső bevándorlókat, akiknek óriási szerepük volt a korábbi években a jómódú országok gazdaságának fellendítésében - áll a nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) kedden megjelent elemzésében.

MTI Karrier

Harmincmillió munkahely szűnik meg az OECD-országokban

Közel harminc millió munkahely szűnik meg az OECD-hez tartozó fejlett országokban 2007 és 2010 között - mondta a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) főtitkára, Angel Gurria kedden egy gazdasági tanácskozáson a brazil fővárosban.