Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A jegybank számításai szerint az államadósság mértéke 2031-ben éri el az alaptörvényben rögzített 50 százalékot. A képet kissé árnyalja, hogy az MNB elnöke, Matolcsy György, még nemzetgazdasági miniszterként más, jóval korábbi céldátumot jelölt meg a Széll Kálmán tervben.
Mi tagadás, az átlagembert nem hozza lázba az államadósság mértékének alakulása. Pedig húsbavágó, a mindennapokat nagyon is érintő kérdésről van szó. Az eheti HVG-megjelent cikk szerzője lépésről lépésre bemutatja, hogy az államadósság elleni harc jegyében kiket hajszolt felesleges áldozatokba a kormány. A lista nem rövid: az alacsony jövedelműeket, a korengedményes és rokkantnyugdíjasokat, az iskolai leszakadókat, az egészségügyben dolgozókat és persze a betegeket.(Nem hagytunk ki senkit?) Mindezt miért? Azért, hogy elmondhassa, a 2010-es 80,6-ról 2015 végére sikerült 75,3 százalékra leszorítania a hiányt. Ha kíváncsi arra, hogy a bő 5 százalékos eredmény mögött milyen valós folyamatok húzódnak meg, mekkora szerepe van a megszorításnak és az ámításnak, olvassa el a cikket a HVG-ben.
A számok kedvelőinek pedig itt egy grafikon arról, hogy miként alakultak a tervezett és a valós folyamatok.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Kedden a szerbekkel küzdünk meg a döntőbe jutásért.
Az EUrologus podcastjának újabb része.
A magyar űrhajós edz, hogy visszanyerje a formáját.