szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A lépés nem kirívó, a zürichi és a londoni tőzsde is jegyzett papír.

Várhatóan 2022-ben tőzsdére viszik a Budapesti Értéktőzsde részvényeit – mondta el az InfoRádióban Patai Mihály, a BÉT elnöke, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.

"A Magyar Nemzeti Bank 2015-ben megvette az osztrák főtulajdonostól a Budapesti Értéktőzsde kétharmadát, ezzel fő tulajdonossá vált. Ezt szeretnénk hosszú távon megtartani, hogy a jegybank a magyar tőkepiac fejlődésében szerepet játsszon, de nem ragaszkodunk a részvények kétharmadához, és a kisebb részvényesekkel úgy állapodtunk meg az elmúlt időszakban, hogy a részvények likviditását növeljük azzal, hogy tőzsdére visszük a tőzsdét" – közölte Patai.

A BÉT elnöke hozzátette, hogy a tőzsde igazgatósága kétszer is foglalkozott ezzel a kérdéssel, a közeljövőben konkrét döntést is fog hozni, amit közgyűlés elé is visznek.

Ezzel az MNB részesedése csökkeni fog, de szeretnénk a következő időszakban is fenntartani a vigyázó szemünket a tőzsdén"

– nyilatkozta Patai.

Az elnök elmondta, hogy a BÉT lépése nem egyedi, a zürichi tőzsde és a londoni tőzsde is jegyzett papír.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csabai Károly Gazdaság

25 éves a Budapesti Értéktőzsde

Az IBUSZ részvényeivel indult meg a kereskedés 1990. június 21-én a budapesti tőzsdén, a legfiatalabb részvény a Norbi Update Lowcarb-é. Nagyágyúk voltak a tőzsde elnökei. 117 társaság részvényei fordultak meg 25 éves BÉT-en, ám mára mindössze 45 cég maradt. A hazai tőzsde marginalizálódása egy ideje tart, és egyelőre nem látszik, mitől állna meg.