szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Orbán szerint, ha mi is szankcionálnánk az oroszokat, azzal a magyar gazdaság egy pillanat alatt megállna.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Az EU-csúcson sikerült érvényt szerezni a józan észnek. Magyarországra továbbra is érkezik gáz és olaj” – írta Facebook-bejegyzésében Orbán Viktor miniszterelnök, aki ehhez egy videót is mellékelt:

A kormányfő ebben az orosz–ukrán háború miatt tartott uniós csúcson elhangzottakról számolt be. Mint mondta, néhány ország „megint felvetette”, hogy az Oroszország ellen hozott szankciókat ki kell terjeszteni az energiára, a szénre, a gázra és az olajra. Sőt, maga az ukrán elnök, aki videókapcsolaton keresztül vett részt a megbeszélésen, is ezt kérte.

Zelenszkij Orbánnak: ”Viktor, tudod te, hogy mi folyik Mariupolban?”

Az ukrán elnök a francia nemzetgyűléshez eljuttatott videóüzenetében arról beszél, hogy a francia vállalatoknak nem lenne szabad nők és gyerekek meggyilkolását finanszírozniuk.

Orbán szerint "mi ezeket a kéréseket megfontoltuk, majd elutasítottuk", mert Magyarországon a gáz 85 százaléka, az olajnak pedig több mint 60 százaléka Oroszországból érkezik. „Egy szankció azt jelentené, hogy a magyar gazdaság pillanatok alatt lelassul, majd megáll. Ez elfogadhatatlan” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint van néhány ország, amely hasonlóképpen érvelt.

Zelenszkij beszélt az EU vezetői előtt, vegyi, biológiai és nukleáris fegyverek ellen kiképzett specialisták is csatlakoznak a NATO harccsoportokhoz - percről percre a háborúról

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Magyarországot is bírálta az EU vezetői előtt elmondott késő esti beszédében, a NATO pedig a magyarországi harccsoportját is megerősíti olyan specialistákkal, akik képesek a nukleáris, vegyi, illetve biológiai támadásokkal szemben védekezni. Kövesse percről percre tudósításunkat az ukrajnai háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!