szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Októberben már a megkérdezettek fele a szankciók ellen volt, pedig a magyar kormány plakátkampánya még csak most indult be.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Néhány hónap alatt jelentősen nőtt azoknak az aránya Magyarországon, akik elutasítják az Oroszországra kivetett európai uniós szankciókat – írja a 444.hu annak az elemzésnek az eredményei alapján, amelyet Hann Endre, a Medián közvélemény-kutató intézet vezetője ismertetett. 

Az ukrajnai menekültek helyzetéről szóló tanulmány eredményei azt mutatják, hogy májusban, három hónappal a háború kezdete után a válaszadók 41 százaléka, októberben pedig már 52 százaléka mondta, hogy nem támogatja a szankciókat.

A fideszesek körében különösen magas, 81 százalékos az elutasítás.

Azoktól, akik támogatják a szankciókat, mindkét alkalommal megkérdezték, mit szólnának, ha cserébe lassulna a magyar gazdasági fejlődés, és nehezebbé válna a megélhetés. Májusban 35 százalék tartott ki így is a szankciók mellett, októberben már csak 31. A diplomások fele áldozatok árán is támogatja a szankciókat, az érettségizetteknél ez 32, a szakképzetteknél 23, a nyolc általánost végzetteknél pedig 15 százalék.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dmitro Tuzsanszkij hvg360

Mi vagyunk a Grund. Levél Tóta W. Árpádnak Ukrajnából

Az ukránok és a magyarok olyanok, mint Nemecsek Ernő Molnár Ferenc regényéből. Akárcsak ti 1956-ban, ma mi is a vörösingesekkel állunk szemben, és ez a megnevezés szimbolikusabb, mint valaha. Dmitro Tuzsanszkij, a The Institute for Central European Strategy kutatóintézet igazgatójának írása.