Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az ellenzéknek kedvez, a kormánypártoknak árt, hogy a koalíciós pártok nem tudtak közös köztársaságielnök-jelöltet állítani; a kialakult helyzet hatással lesz a jövő évi választásokra, de a kampányra is - mondták a héten megkérdezett politológusok.
Eltérően ítéltik meg a jövő hét eleji köztársaságielnök-választás jelöltjeinek esélyeit a hazai politológus szakemberek. A törvényes határidőig a képviselők két jelöltet állítottak. Szili Katalint, az Országgyűlés jelenlegi elnökét és Sólyom Lászlót, az Alkotmánybíróság volt elnökét.
Ma tartja első ülését az Orbán család meggazdagodását vizsgáló parlamenti bizottság, Molnár László (MSZP) elnökletével, illetve az Apró-Gyurcsány érdekkör meggazdagodásának titkait vizsgáló parlamenti bizottság is ma kezdi el működését Szijjártó Péter fideszes képviselő vezetésével.
A Marketing Centrum felmérései szerint három hónapja teljesen stabilnak tűnik a pártok támogatottsága. Február folyamán a Fidesz visszaszerezte a vezetést, és azóta is 8-10 százalékkal több támogatót tudhat maga mögött, mint az MSZP.
"A címen lehet vitatkozni, a cél az, hogy a kormány hároméves tevékenységét értékeljük. Ha Kuncze Gábornak ez annyira fáj, akkor csütörtökön a házbizottság ülésén javasolni fogjuk majd, hogy változzon meg a címe" - mondta Áder János.
Csak abban fogalmaz egyértelműen az alkotmány, hogy az új köztársasági elnököt a hivatalban lévő államfő mandátumának lejárta előtt legalább egy hónappal kell megválasztani, viszont számos más, az elnökválasztásra vonatkozó paragrafusa többféleképpen értelmezhető - mondták alkotmányjogászok.
Tételes, átfogó és visszamenőleges privatizációs vizsgálatra tett javaslatot Ékes József független képviselő az Országgyűlésben az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra nevű vizsgálóbizottságról szóló országgyűlési határozati javaslat részletes vitájában.
"Arra szólítjuk fel Gyurcsány Ferencet, hogy cselekedjen, távolítsa el Lamperth Mónikát a belügyminisztérium éléről. Nem engedhető meg, hogy a belügyminisztériumot ilyen kapcsolatrendszerrel rendelkező személy irányítsa, ez teljes mértékben demoralizálja a rendőrséget" - jelentette ki Répássy Róbert, miután elolvasta a hvg.hu Kulcsár-üggyel kapcsolatos cikkét. A belügyminiszter perrel fenyeget.
Magyarország az Európai Bíróság elé kerülhet - állítja több hazai emberjogi szervezet- ha a parlament elfogadja azt a törvényt, amely megfosztja költségvetési önállóságától az Egyenlő Bánásmód Hatóságot.
Az MSZP újból benyújtja az ügynöktörvényhez kapcsolódó alkotmánymódosító javaslatát, hogy kiderüljön, a Fidesz támogatja-e - mondta Burány Sándor, a párt frakcióvezető-helyettese.
A Btk. kábítószerrel való visszaélésre vonatkozó tényállásai június 1-étől alkalmazhatatlanná válnak, ha - az AB határozata értelmében -
kikerül a törvényből a kábítószerrel visszaélés bűncselekmény meghatározása.
A drogfogyasztás lehető legteljesebb körű dekriminalizálását szolgáló törvényjavaslat elkészítésére szólítja fel az SZDSZ - Új Generáció a párt parlamenti frakcióját.
Helyet cserélt a népszerűségi rangsor dobogóján Dávid Ibolya és Szili Katalin, ezúttal a házelnök megelőzi az MDF vezetőjét – derül ki a Szonda Ipsos 2005 márciusi, politikusok népszerűségét vizsgáló 1500 fős mintán végzett felméréséből.
Nyakó István, az MSZP szóvivője szerint értelmezhetetlen Dávid Ibolyának az Országgyűlés június 1-jei feloszlatására vonatkozó javaslata, mivel a szocialista párt négy évi kormányzásra kapott felhatalmazást.
Pokorni Zoltán szerint Németh Imre földművelésügyi tárcavezetőnek a bíróság előtt kell felelnie, amiért az Országgyűlésben olyan kijelentéseket tulajdonított neki, amelyek nem hangzottak el.
Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke hétfőn cáfolta a földművelésügyi miniszter kijelentését, amely szerint Pokorni egy lakossági fórumon a gazdatüntetést a Fidesz jövő évi választási kampányának részének nevezte volna.
Az Országgyűlés honvédelmi bizottsága is tájékozódni szeretne az afganisztáni misszióval kapcsolatos panaszokról, ezért a miniszter által elrendelt vizsgálat lezárultával akár soron kívüli ülést tartana - nyilatkozott Keleti György, a testület szocialista elnöke.