szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Magyar Helsinki Bizottság egyetért az Amnesty International Magyarországról szóló 2004-es jelentésének fogvatartással kapcsolatos állításaival - áll a bizottság közleményében.

Az Amnesty International a 2004-es magyarországi emberi jogi helyzetről szóló, 2005. május 25-én közzétett jelentése hivatkozik a Magyar Helsinki Bizottságnak a fogvatartási körülményekkel kapcsolatos megfigyeléseire.

Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője az MTI-nek adott tegnapi nyilatkozatában azt állította, hogy az AI jelentés megállapításainak homlokegyenest ellentmond a Helsinki Bizottság tavalyi vizsgálata - írja a közlemény.

A Bizottságnak az előzetes letartóztatottak helyzetéről A vétkesség vélelme címmel, 2005 februárjában megjelent könyve, illetve más jelentései számos ponton alátámasztják az Európa Tanács Kínzás és Embertelen vagy Megalázó Büntetés vagy Bánásmód  megelőzésére létrehozott bizottsága (CPT) 2003-as magyarországi látogatása során feltárt visszásságokat. Tehát az AI jelentéseinek erre vonatkozó része megismétli a Helsinki Bizottság megállapításait, sőt, a Bizottságnak a rendőrségi fogdákban és büntetés-végrehajtási intézetekben folytatott emberi jogi megfigyeléseinek tapasztalatain alapul.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI/hvg.hu Itthon

Hetente legalább egy nőt öl meg partnere

Az Amnesty International (AI) idei jelentése szerint Magyarországon továbbra is aggodalomra adnak a részben a romákkal szembeni rendőrségi bántalmazások és a fogva tartás körülményei és továbbra is elégtelen a családon belüli erőszakot elszenvedő nők védelme.

Világ

Helsinki Bizottság: a szerb kormány felelős a vajdasági légkörért

Külön jelentést szentelt a Szerbiai Helsinki Emberi Jogi Bizottság a Vajdaságban történt kisebbségek elleni atrocitásoknak. A Vajdasági Magyar Szövetség csütörtökön az MTI rendelkezésére bocsátotta az elmúlt másfél évben történt incidensekről készített dokumentációját.