szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője, 1956 utáni elítélt kikéri magának, hogy összemossák randalírozókkal. A napokban folyó tüntetések alatt csak a Kossuth téren volt, sem a Szabadság, sem a Köztársaság téren nem jelent meg, azokat az eseményeket a televízióból figyelte. Wittner előzőleg azt mondta: a Szabadság téren tulajdonképpen nem történt semmi.

A forradalmi cselekményéért 13 évet börtönben ült fideszes politikus részt vett a Kossuth téri demonstráción rögtönzött sajtótájékoztatón, a Rákóczi szobor mellett felállított koporsónál. (A koporsóról elmondta, hogy az a téren az 1956 után kivégzetteket képviseli.)

Wittner Mária "MSZP-s provokátorokat" sejt azok között, akik keddre virradó éjjel törtek-zúztak a Magyar Televízió épületében. Hozzáfűzte, hogy békés tiltakozást akarnak, de nem tudhatják, hogy mikor jelennek meg legközelebb a provokátorok. 

A keddi, erőszakellenes ötpárti nyilatkozatot a Parlamentben Wittner Mária nem szavazta meg (tartózkodott), a Szabadság térnél történt vandalizmusra vonatkozóan azt nyilatkozta, arról vágatlan videoanyagot kellene nézni, mert úgy tudja, semmifajta rongálás és fosztogatás nem történt.

Molnár Tamás, a Jobbik alelnöke azt jelentette be a sajtótájékoztatón, hogy lemondott pártbeli funkciójáról, mivel szerinte civilként jobban tudja segíteni a mostani "népfelkelés tisztaságát, ami erkölcsi forradalmat is jelent".

Sólyom nem pártolja a "forradalmazást"

"Felháborodással tiltakozom az ellen, hogy a Magyar Televízió épülete előtt történt erőszakos bűncselekményeket az 1956-os forradalommal párhuzamba állítsák" - fogalmazott kedden a köztársasági elnök.

Toroczkai László, a 64 Vármegye Ifjúsági Mozgalom elnöke úgy vélte, hogy "tetszik, nem tetszik, tény, hogy ez forradalom". Szerinte a miniszterelnök "nagyon beteg, pszichopata és elmebeteg", egy lépéssel is lecsillapíthatja a kedélyeket: lemond, vagy akár átadja egy párttársának a kormányfői pozíciót.

Takács András, a Szabad Magyarországért Mozgalom vezetője ismertette "a Nemzeti Kerekasztal felállításának alapelvei" tervezetét. Az irat szerint a kerekasztalnak tagja lehet minden Magyarországon bejegyzett társadalmi szervezet, amely elfogadja a demokrácia alapját jelentő népfelség elvét, a jelenlegi kormány lemondásának szükségességét, illetve a záros határidőn belül megtartott országgyűlési választásokat, valamint az ország alkotmányos berendezkedésének reformját.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Wittner a Jobbik rendezvényén

Wittner Mária, a Fidesz parlamenti képviselője mondott beszédet a rákoskeresztúri Újköztemető 301-es parcellájánál csütörtökön, amikor mintegy 150-200-an – részben a Jobbik politikai mozgalom szervezésében – megemlékeztek az 1956-os forradalom áldozatairól.

Vélemény

Portré Wittner Máriáról

"Nagyanyám nevelt, csak 13 évesen találkoztam először anyámmal, aki mindig azzal fenyegetőzött, hogy bead a lelencbe. Végül egy nap fogtam magam, és én adtam be magam" - teszi valamelyest érthetővé a korábban a Fideszt is érő harcos engesztelhetetlenségét a párt kínálta előkelő listás helyet most mégis elfogadó, 68 éves "ötvenhatos".

Itthon

Wittner Mária külön akarja megünnepelni 1956 évfordulóját

Meglehet, hiábavaló lesz Göncz Árpád, Sólyom László és Kosáry Domokos arra irányuló felhívása, hogy az 1956-os szervezetek együtt ünnepeljék a forradalom ötvenedik évfordulóját, mert Wittner Mária 56-os halálraítélt néhány 56-os szervezetet külön megemlékezésre szólít fel - olvasható a Népszabadságban keddi számában.