szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nemzeti Felemelkedési Mozgalom képviselője petíciót ismertetett a Kossuth téri tüntetés résztvevőivel csütörtökön kora délután, amelyben azt javasolják, hogy "az országot mély gazdasági, morális és politikai válságba taszító kormány" leváltása érdekében a választók gyakoroljanak nyomást a "Gyurcsány Ferencnek asszisztáló parlamentre", és minden, de legalább 193 országgyűlési képviselő mondjon le, adja vissza mandátumát, hogy a köztársasági elnök új választásokat írhasson ki.

A dokumentum azt is tartalmazta, hogy az új parlament, illetve kormány megalakulásáig a Gyurcsány-kabinet legfeljebb ügyvezető kormányként működhessen. A petíció megfogalmazói azt is szorgalmazzák, hogy választókerületeikben demonstrációkkal kényszerítsék lemondásra azokat a képviselőket, akik maguktól nem hajlandóak erre, akár lakcímükön - amely nyilvános - adjanak át nekik petíciót.

Csütörtökön kora este jelentették be a Forradalmi Nemzeti Bizottmány megalakulását is, amelyet a jelenlévő demonstrálók kézfelemeléssel erősítettek meg. A bizottmány tagjai között - Tamás Károly ismertetése szerint - szerepel Ekrem Kemál György, a tüntetések egyik szervezője, Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője, Kőrösi Imre, illetve ifjabb Hegedűs Loránd lelkész, volt parlamenti képviselők, az egybegyűltekhez korábban szóló Nagy László ügyvéd és Suszter Loránt rockénekes is. Mellettük egy jogász és számítástechnikus, illetve egy vállalkozó mutatkozott be a bizottmány tagjaként néhány mondatban.

Tapsot kaptak a helyszínen lévő rendőrök, miután a résztvevők kérésére - az egyre növekvő létszámra tekintettel - akárcsak szerdán, ismét megnyitották az Országház üres parkolóját elzáró kordont.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Ingyen büfé és skandálás a Kossuth téren

Az újabb tízezres tömeg a Kossuth téren egyelőre békés. Jóllehet új választások kiírását és Trianon vesztét skandálják, rendbontás még nem történt. A helyszínen ingyen büfével igyekeznek oldani a feszültséget.

MTI/hvg.hu Itthon

Megint áttörték a tüntetők a Kossuth téri külső kordont

Tízezres tömeg gyűlt össze a Kossuth téren, ahol a tüntetők ismét áttörték a külső kordont. Nemcsak Gyurcsány Ferencet, hanem a köztársasági elnököt is kritika érte, amiért szégyennek nevezte az '56-os forradalom és a tegnapi események közötti párhuzamvonást.

hvg.hu Itthon

Tüntetési bizottságot szerveznek a Kossuth téren

Tüntetési bizottságot alapítanak a Kossuth téren demonstrálók, hogy - közlésük szerint - a tüntetés be legyen jelentve, s legyen, aki vállalja érte a felelősséget, s ne lehessen feloszlatni - jelentette a hvg.hu Kossuth téren tartózkodó tudósítója.

MTI Itthon

Továbbra is tüntetnek a Kossuth téren

Szerda reggel a Parlament előtt körülbelül ugyanannyi a rendőr mint a demonstráló, harmincan-harmincan állnak a kordon két oldalán. A tér nincs lezárva az autóforgalom elől, a 2-es villamos is jár.

MTI Itthon

Konyhakések egy Kossuth téri nőnél

Több konyhakést mutatott egy nő a Kossuth téren az ott tartózkodó mintegy 25-30 tüntetőnek, a rendőrök elvitték - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről csütörtökön kora reggel.