szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Már 144-en vannak előzetes letartóztatásban a budapesti zavargásokkal kapcsolatban, 271 ember állítottak elő, további 200-at még keresnek a rendőrök; újabb, csaknem 40 körözött fotója került fel a világhálóra.

Múlt csütörtöktől összesen 166 letartóztatási indítványt tárgyalt a Pesti Központi Kerületi Bíróság, a Fővárosi Bíróság katonai tanácsa valamint a Buda Környéki Kerületi Bíróság. Ezek közül 15 esetben elutasító határozatot hoztak, négy esetben lakhelyelhagyási tilalmat, öt esetben házi őrizetet rendeltek el.

Az elmúlt napokban az előzetes letartóztatásokat elsősorban hivatalos személy elleni erőszak, garázdaság és azok minősített esetei miatt rendelték el.

A letartóztatási kérelmek mellett az elmúlt napokban összesen nyolc személlyel szemben szabálysértési eljárásban is döntés született. Valamennyiük esetében 3-3 nap elzárással büntette tettüket a bíróság.

Tafferner Éva, a BRFK helyettes szóvivője az MTI megkeresésére azt mondta: továbbra is mintegy ötszáz személyt keres a rendőrség a rendbontásokkal kapcsolatban. Hangsúlyozta: a rendőrség az ő szerepüket tisztázni kívánja, nem állítja azt, hogy valamennyien bűncselekményt követtek volna el.

A rendőrség újabb, mintegy negyven személyről közölt felvételeket az ORFK weboldalán. Az állampolgárokat arra kérik, hogy aki a fotókon látható személyekről információval rendelkezik, hívja a rendőrség erre a célra létrehozott, ingyenesen hívható zöld számát a 06-80-201-343-as számon.

Tafferner Éva elmondta: a rendőrség eddig 271 személyt állított elő a zavargásokkal kapcsolatban.

Az MTI azon kérdésére, hogy elfogták-e már az országosan körözött Budaházy Györgyöt, azt mondta: az illetőt a rendőrség, a zavargások miatt létrehozott nyomozócsoportja még keresi.

Budaházy a körözés elrendelése óta kétszer is felszólalt a Kossuth téren, de a rendőrök egyik alkalommal sem tudták elfogni. A második felszólalásánál csuklyát viselt, Budaházyként mutatkozott be, majd eltűnt a tömegben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Mégsem kívánnak összekülönbözni a Kossuth tériek

A Kossuth téri demonstráció szervezői egységesek, sem szervezői, sem politikai ellentét nincs közöttük - hangsúlyozza hétfő esti közleményében a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 és a Forradalmi Nemzeti Bizottmány (FNB) nevében Takács András és Halász József.

MTI Itthon

Elhalasztja demonstrációját a Magosz

A jövő hétre halasztja az országos gazdademonstrációt a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) - jelentette be az agrár-érdekképviselet elnöke, Jakab István.

MTI Itthon

Le Monde: Nagy-Magyarország nosztalgia a téren

A Nagy-Magyarország iránti nosztalgiában élő Kossuth téri tüntetők kitartása meglepő egy olyan országban, amely az 1956-os forradalom leverése óta leszokott a kollektív protestálásról. A megmozdulás ugyanakkor nem reprezentálja a magyar lakosságot - vélte Budapest, a harag tere című helyszíni tudósításában hétfőn a Le Monde című francia napilap.

MTI Itthon

"Makoveczék nyilatkozata nem is igazi petíció"

A magát Magyar Nemzeti Bizottság 2006-nak nevező csoport nem azonos a Makovecz-féle csoporttal, csupán egyetértenek bizonyos kezdeményezésekben - jelentette be hétfőn a Kossuth téren a nevezett "bizottság" egyik tagja. Egy kőműves elmondta, hiába hívja a főnöke dolgozni, ő egy hete a téren tüntet.

hvg.hu Itthon

Újra hódít a rózsadombi paktum legendája

Valódi rendszerváltást követel a Kossuth téri tüntetők radikális része. A megmozdulások folyományaként újra előkerült egy már majdnem elfelejtett szóbeszéd a rózsadombi „hazaárulókról és nemzetvesztőkről”.

hvg.hu Itthon

Nyilatkozat: a teljes politikai elit megbukott

A magyar demokratikus intézményrendszer megújítására hív fel nyilatkozatában 50 értelmiségi, köztük jobb-és baloldali személyiségek egyaránt. Bírálják a "határtalanul cinikus" kormányfőt és a népi ellenállásra felhívó ellenzéki vezetőt is. A kormányváltást kevésnek tartják, felvetik a teljes magyar politikai elit alkalmatlanságát.

MTI Itthon

Bihari Mihály nem szerepelne szakértői kormányban

Bihari Mihály nem lenne egy esetleges szakértői kormány feje, hiába röppentette föl ma nevét a Nézőpont Intézet. A magát "konzervatív-liberális szellemi műhelyként" meghatározó szervezet ma javasolta, legyen ő egy szakértői kormány miniszterelnöke.

MTI Itthon

Vita az Európai Parlamentben Gyurcsányról

Több néppárti képviselő élesen bírálta Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt a kormány hazugságaival kapcsolatban kiszivárgott hangfelvétel miatt az Európai Parlament hétfői plenáris ülésén Strasbourgban. Martin Schulz, az EP szocialista frakciójának vezetője határozottan kiállt a kormányfő mellett.