szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Lassie Állatmenhelynek ugyan nem az állatvédelem az elsődleges profilja, viszont mivel jó anyagi helyzetben van, némi energiabefektetéssel sokkal jobb sors is juthatna az állatoknak.

Két év alatt csaknem ezer kutyát segítettek a túlvilágra a salgótarjáni Lassie Állatmenhelyen – írja az Átlátszó. A sintértelepen a portál szerint rossz körülmények között tartják az oda bekerülő állatokat, a helyszínen korábban egy német állatjogi aktivista forgatott egy csaknem 10 perces videót. A szervezetet a Karancs Mentőkutyás Alapítvány működteti, amelynek profiljába tartozik az állat- és természetvédelem is. Mégis, a menhelyen inkább elaltatják, mint örökbe adják a kutyákat.

A menhely a helyi sintérteleppel együtt működik a térségi hulladéklerakó szélén. A honlapon azt írják:

Alapítványunk 594 kóbor kutyát helyezett el az általunk üzemeltetett Menhelyen. Ebből 69 ebnek új gazdát találtunk.

Ami nem valami jó arány. Pedig a kutyák menedzselésére valószínűleg lenne fedezet: az Átlátszó szerint a működtető szervezet nyereségesen működik, a tavalyi évet például 2 milliós eredménnyel zárták. Ez nagy szó ebben az ágazatban: a legtöbb állatmentéssel foglalkozó civil szervezet ugyanis súlyos anyagi problémákkal küzd.

Az Átlátszó szerint kis energia-ráfordítással sokkal több kutyának sikerülne gazdát találni, az állatokat azonban nem hirdetik a Facebookon, ahol az esetek többségében a legtöbb állat gazdára talál. A menhely vezetője szerint minden elvihető kutya megtalálható a weboldalon, ám az Átlátszó szerint ott alig tucatnyi állatot hirdetnek, miközben a kennelekben ennél jóval több állatot tartanak.

A szervezet – mivel egyszerre látja el a gyepmesteri és állatmentő funkciót – csak előbbiben érdekelt anyagilag, a befogott kutyák után ugyanis pénzt kapnak az önkormányzatoktól, a gazdinál való elhelyezés ugyanakkor semmilyen anyagi haszonnal nem jár.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!