Jár-e kártérítés az utasnak természeti katasztrófa esetén?
Jár-e kártérítés, ha szórakozóhelyen lopnak tőlünk?
Miközben egy étteremben, kávéházban gyanútlanul beszélgetünk, előfordulhat, hogy ellopják a kabátunkat, táskánkat, vagy esetleg a pénztárcánkat. Ilyen jellegű bűncselekmények esetén csekély az esély arra, hogy a rendőrség elkapja a tettest. Mégis van lehetőség arra, hogy a kárunkat megtérítsék.
Mit tehet az, akit jogszerűtlenül bocsátanak el?
A dolgozók gyakran nem élnek jogaikkal akkor sem, amikor munkaadójuk jogellenesen szünteti meg munkaviszonyukat.
Mit tegyünk, ha meghibásodott a frissen vett árucikk?
Az üzletekben vásárolva sokszor nem is tudatosul bennünk, hogy a kereskedővel egyben fogyasztói szerződést is kötünk. Ez alapján a kereskedő nemcsak átadja a vásárlónak a megvásárolt cikket, hanem az áru hibája esetén kárpótolnia kell a vásárlót.
Mire figyeljünk, ha közvetítőn keresztül keresünk külföldi munkát?
Az újságokat olvasva sokszor találkozhatunk külföldi munkavégzésre csábító hirdetésekkel. Gyakran csak utólag derül ki, hogy a munkavállaló „nem olyan lovat akart”, azaz nem azt a munkát kell végeznie, amit meghirdettek, vagy éppen nem olyan feltételek mellett, mint ígérték. Az elővigyázatosság tehát nem árt ilyen esetekben.
Ki fizeti a kárt, ha azt ismeretlen jármű okozta?
Ha gépjárművel olyan személy okoz nekünk kárt, aki rendelkezik kötelező felelősségbiztosítással, a biztosító megtéríti a kárunkat. De kártérítést akkor is kaphatunk, ha a járműnek nincs biztosítása, illetve ha ismeretlen.