Munkaerőpiaci prognózist készít a foglalkoztatási tárca
FT: be kell engedni az EU-ba a kelet-európai munkaerőt
Az Európai Unió új tagországainak munkaerejét sújtó nemzetközi korlátozások felszámolását sürgette a Financial Times brit pénzügyi-politikai lap a brüsszeli kiadásának szerdai vezércikkében, azzal érvelve, hogy a bevándorló alkalmazottak segíthetnek elérni azt a gazdasági lendületet, amelyre az uniónak szüksége van.
A munkaerőmozgás korlátozása már indokolatlan az EU-ban
Egy brüsszeli polgárjogi szervezet vizsgálata megállapította: nem igazolódtak a félelmek, hogy az unió új tagállamaiból kiáramló munkaerő elárasztja majd az EU régi tagállamait. Még abban a három uniós tagországban is töredékét teszi csak ki az új tagországokból érkezettek aránya az összes foglalkoztatottnak, amelyek nem vezettek be az új tagországokkal szemben foglalkoztatási korlátozásokat.
A kelet-európai országok munkaerőpiacát elemzi a Le Monde
A tíz újonnan csatlakozott EU-tagállamból nyolc alig egy évtized alatt váltott át sikeresen a tervgazdálkodásból a piacgazdaságra, s nézett szembe a munkanélküliség problémájával, amely viszont a bővítés pillanatában a 8,1 százalékos átlagról 8,9 százalékra emelkedett az Európai Unióban – írja keddi számában a Le Monde.
Nem hozott munkaerődömpinget az EU-bővítés
Az Európai Unió tavalyi kibővítése, 10 új tagállam felvétele után nem igazolódtak a félelmek, nem kezdődött meg az olcsó keleti munkaerő nagyarányú beáramlása a gazdag nyugati országokba. Sőt még jobban is jártak azok az országok, amelyek nyitottak az új tagok munkaereje felé.
Munkaerőpiaci Alapra is önálló törvényt tart szükségesnek az ÁSZ
Egyhangúlag általános vitára alkalmasnak találta hétfői ülésén az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága az Állami Számvevőszéknek (ÁSZ) a 2004-es költségvetés végrehajtása ellenőrzéséről szóló jelentését.
Mádl az osztrák munkaerőpiac megnyitását sürgeti
"Mi ma úgy látjuk, hogy megalapozatlannak bizonyultak a munkaerő szabad áramlásával kapcsolatos osztrák félelmek. Magyarország ezért üdvözölné, ha Ausztria - amilyen gyorsan csak lehet - megvizsgálná a magyar munkavállalókra vonatkozó munkaerőpiaci korlátozások feloldásának a lehetőségét" - idézi a Die Presse című osztrák napilap Mádl Ferencet.
Globális gazdasági válságot okozhat a munkaerőhiány
A Deloitte tanulmánya szerint az egyre növekvő nyugdíjkiadások és csökkenő munkaerő miatt Németország, Olaszország, Spanyolország és Japán gazdasági válságra számíthat.
Az EU biztosa a munkaerőmozgás korlátozása ellen
Az Európai Unió kormányainak meg kellene szüntetnie a kelet-európai munkaerő Nyugat-Európába történő mozgását korlátozó intézkedéseket – közölte az EU bizottsága pénteken.
Eddiginél részletesebb munkaerőpiaci felmérés indul
Az eddigieknél részletesebb munkaerőpiaci felmérést indít a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK) közösen - tájékoztatta az újságírókat csütörtökön Budapesten Csizmár Gábor miniszter.