Elsumákolt ígéretek: nézz a kollégák körmére!
Visszabeszélsz főnöködnek? Ne tégy lakatot a szádra!
Torok köszörülés, félénk szemvillanás, hogy hozzászólnál az aktuális témához, azután halk kinyilatkoztatás. A „bocsánat, hogy élek”- magatartás ma már nem célravezető, ha előre akarsz jutni a vállalati ranglétrán, határozottan ki kell állnod véleményed mellett. Ugyanakkor tény, hogy még a felhőtlen és gyümölcsöző főnök-beosztott kapcsolat esetében is akadnak ingoványos területek, ilyen a (szakmai) vita is. Hogyan és milyen stílusban mondhatod el véleményedet, amely homlokegyenest eltér a főnökétől? Mit (nem) engedhetsz meg magadnak? Tanácsok.
Bizarr kérdések az állásinterjún
A legtöbb álláskereső, akit felvételi beszélgetésre hívnak, számít az olyan, már-már tipikus kérdésekre, mint a „milyen állat/növény lenne?”, vagy „Ötévesen mire vágyott?” Hogyan kerekedhetsz felül zavarodon, és hengerelheted le leendő fönöködet? Szokatlan kérdések, nyerő taktikák.
Idegtépő munkanapok: kilóg a lóláb az új helyen?
Új munka, új közeg: az első pár nap izgalmas, idegtépő, sőt ijesztő is lehet, attól függően, milyen gyorsan alkalmazkodsz környezetedhez és kollégáid szokásaihoz. Már az első héten nyilvánvaló, hogy nem tudsz beilleszkedni, munkád nem elégít ki, mégsem tudod eldönteni, hogy továbbállj-e vagy maradj a cégnél? Ötletek tépelődőknek.
Hogyan szelidítsd meg az új főnököt?
Feszültséggel teli, izgalmas pillanat, amikor előre nem látható változás következik be munkahelyeden. Megválik a csapattól kedvenc kolléganőd, mert külföldön kapott állást? Áthelyezték főnöködet, az új vezetőt pedig senki sem ismeri? Derítsd ki, mi vár a kollektívára!
Inkvizíció az állásinterjún
Sok HR-es (személyzeti ügyekért felelős szakember) és interjúztató gondolja azt, hogy „stresszelős” interjú segítségével több, pontosabb információhoz juthat az állásra pályázó várható munkahelyi teljesítményéről. Ezt azonban szerencsére a kutatások nem igazolják. Írásunkból megtudhatod, mi a teendő, ha stresszinterjúztatnak.
Praktikák tapasztalatlan állásvadászoknak
Eljött a pillanat, kezedben a diploma, amelyért megdolgoztál, és már csak az utolsó lépés van hátra, hogy a védett burokból kilépj az „életbe”: állást kell találnod. Hogyan fogj hozzá? Hol érdemes kezdeni a keresgélést? Ötletek zöldfülűeknek és csüggedt állásvadászoknak.