szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

November végén már a brit kulturális miniszter is megszólalt az ügyben.

A brit kulturális miniszter szerint a Netflixnek jeleznie kellene, hogy A Korona csupán fikció
London, 2020. november 30., hétfő (MTI) - A brit kulturális miniszter szerint a Netflix streamingszolgáltató A Korona című sorozata készítőinek egyértelművé kellene tenniük, hogy a széria csupán fikció - írja a BBC hírportálja.
"Aggódom, hogy egy nemzedéknyi néző, akik még nem éltek az eseményeknek idején, összetéveszthetik a fikciót a valósággal" - mondta vasárnap Oliver Dowden a Daily Mail című konzervatív tömeglapnak adott interjújában.
Peter Morgan, a széria alkotója "a kreatív képzelőerő játékának" nevezte a produkciót, amelynek forgatókönyve "folyamatos ide-oda ugrálás" kutatómunka és drámaírás között.
Dowden a lapnak elmondta, hogy szándékában áll levélben is megírni a szériával kapcsolatos aggályait a Netflixnek. A streamingszolgáltató egyelőre nem szólalt meg az ügyben.
A brit királyi család életéről szóló sorozat negyedik évadát, amelyben Olivia Colman alakítja II. Erzsébet királynőt, már érték kritikák néhány esemény, különösen a walesi herceg és hercegnő esküvőjének ábrázolása miatt.
Dickie Arbiter, II. Erzsébet királynő volt sajtótitkára szerint a sorozat "a végletekig feszíti a művészi szabadság határait".
A jelentések szerint a széria negyedik évada 29 milliós nézettségnél tart.
Egymás után születnek a sorozattal kapcsolatos véleménycikkek, Hugo Vickers királyi történész a Times-on megjelent cikkében sorolta fel, hol mentek el a valóság mellett az írók, Simon Jenkins a Guardian hasábjain pedig egyenesen fake news-ozott, és történelemhamisításról beszélt. November végére már odáig is eljutottunk, hogy Oliver Dowden brit kulturális miniszter azt nyilatkozta, aggódik, hogy egy nemzedéknyi néző, akik még nem élték a sorozatban bemutatott események idején, összetéveszthetik a fikciót a valósággal, ezért szerinte a Netflixnek jeleznie kellene, hogy A Korona fikció – érdemes ugyanakkor hozzátenni, hogy a sorozat soha nem is állította magáról, hogy dokumentumfilm-sorozat szeretne lenni.

Az elmúlt hetekben nagy port kavart a II. Erzsébet királynő életéről és uralkodásáról szóló fikciós sorozat, A Korona. A Netflixen futó dráma új évadja belépett a 80-as évekbe, abba az időszakba, amikor Diana hercegnő a királyi család része lett.

November végén Oliver Dowden brit kulturális miniszter azt nyilatkozta, aggódik, hogy egy nemzedéknyi néző, akik még nem élték a sorozatban bemutatott események idején, összetéveszthetik a fikciót a valósággal, ezért szerinte a Netflixnek jeleznie kellene, hogy A Korona fikció, Dickie Arbiter, II. Erzsébet királynő volt sajtótitkára pedig arról beszélt, hogy a sorozat "a végletekig feszíti a művészi szabadság határait".

A Netflix végre megszólalt az ügyben, közleményükben azt írták, nem látják szükségesnek felhívni a sorozat nézőinek figyelmét arra, hogy fikciót néznek, a szériára ugyanis a kezdetektől fogva drámasorozatként tekintenek, és bíznak abban, hogy ezt a nézők is tudják.

Peter Morgan, a sorozat írója "a kreatív képzelőerő játékának" nevezte a produkciót, amelynek forgatókönyve "folyamatos ide-oda ugrálás" kutatómunka és drámaírás között.
Diana hercegnő testvére, Earl Spencer korábban az ITV-nek nyilatkozva elmondta, szerinte nagy segítség lenne a sorozat számára, ha az alkotók minden epizód elején kiírnák, hogy A Korona története fikció, de valós események ihlették.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!