szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

Az úti szótár, a navigációs készülék és az útikönyv közül valami mindig otthon marad, vagy már a listára sem kerül fel.

Az úti szótár, a navigációs készülék és az útikönyv közül valami mindig otthon marad, vagy már a listára sem kerül fel. A spontán programok híveinek ez kevesebb gondot okoz, hiszen ők bárhol feltalálják magukat, de alapvető információkra nekik is szükségük van.

Ha szeretjük a spontaneitást, egy okostelefont böngészve akár a fapados repülőjegyek kedvező árai alapján is kiválaszthatjuk az idei célállomást. Az e-ticketeknek korában nem kell papír alapú repülőjeggyel bajlódnunk, e-mailjeinkből könnyen visszakereshetjük a foglalási- és a járatszámot. Szálláskereséskor gondoljunk az Airbnb applikációra, itt olyan – rövid távon kiadó - lakások közt böngészhetünk, amelyek költséghatékony megoldást jelentenek a belvárosi pezsgést előnyben részesítő utazóknak. A hagyományos utazást kedvelők a Booking.com internetes oldal okostelefonra optimalizált app-jét töltsék le, amely lokációhoz mérten, vagy egyedileg megadott szempontok alapján ajánl szállást minden kategóriában. 

AP

Utasbiztosítás, valutaváltási információk és térkép nélkül senkinek sem érdemes külföldi kiruccanásra indulnia. Az utasbiztosítás ma már egy SMS-el igényelhető; a reptéren várakozva vagy az autóban, a határátlépéskor vagy akár azután (a határátlépést követő két órán belül) is igényelhetjük a biztosítást.

Nyaralás alatt is hasznos alkalmazások sora vár minket az Android Marketen vagy az iStore-ban. Kövessük nyomon pénzügyeinket, ehhez könnyen ellenőrizhetjük az aktuális árfolyamokat például egy árfolyam alkalmazással. Tájékozódjunk a helyi időjárásról, készüljünk megfelelő öltözékkel a hegyi túrára, vagy nézzük meg előre a széljárást, ha például kajakozni támadna kedvünk. A nyelvi nehézségeken átsegít a Google fordító vagy bármelyik szótár alkalmazás, ahonnan kikereshetjük a „kérek szépen egy csésze kávét”, „merre van a strand?” és a „betűzze kérem a telefonszámát” klasszikusokat. 

Penovác Károly

Ha mindez készen áll, nincs más hátra: indulhat a város felfedezése vagy a tengerparti ejtőzés. A strandig bizonyos okostelefonokba rejtett standard térképes alkalmazásokkal is eltalálhatunk, a városnézéshez azonban jobb, ha elővesszük a személyes idegenvezetőnket, a magyar fejlesztésű, népszerű PocketGuide alkalmazást (T-Mobile-osoknak annak T-Mobile Edition változatát). Az alkalmazás a GPS pozíciónk alapján beazonosítja a tartózkodási helyet, és hangnavigációval vezet végig a városon. Az út során rögzített élményekből az alkalmazás egyetlen kattintással videót készít, amit megoszthatunk barátainkkal.

Helsinki megtiltaná az oroszoknak, hogy ingatlant vegyenek Finnországban

Helsinki megtiltaná az oroszoknak, hogy ingatlant vegyenek Finnországban

„Szerelem, jólét, mindenki legyen velünk, jah” – halálos ellenségeket pacsiztatott le a koncertjén a 80 éve született Bob Marley

„Szerelem, jólét, mindenki legyen velünk, jah” – halálos ellenségeket pacsiztatott le a koncertjén a 80 éve született Bob Marley

Szénné égetett tekercset „nyitott ki” a mesterséges intelligencia, 2000 éve nem látott szöveget sikerült elolvasni

Szénné égetett tekercset „nyitott ki” a mesterséges intelligencia, 2000 éve nem látott szöveget sikerült elolvasni

A MOME kuratóriuma meghátrált, a rektor pedig   valószínűleg bizalmi szavazást kér maga ellen

A MOME kuratóriuma meghátrált, a rektor pedig valószínűleg bizalmi szavazást kér maga ellen