szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Életének 75. évében, kedden elhunyt Veres Győző, a súlyemelés első magyar világbajnoka. A kétszeres olimpiai bronzérmes, összetettben kétszeres vb-győztes sportembert hosszas betegség után, Melbourne-ben érte a halál.

Veres Győző 1936. június 13-án született Berekböszörményben. Debrecenben kezdett komolyabban foglalkozni a súlyemeléssel, amelynek első olimpiai érmét 1960-ban, Rómában ő szerezte Magyarországnak. 1962-ben és 1963-ban összetettben világbajnok lett, majd 1964-ben, Tokióban ismét az olimpiai dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az 1968-as, mexikóvárosi ötkarikás játékokon negyedik lett összetettben, 1970-től pedig már csak az edzőségre koncentrált: a válogatott mellett és klubjában, a Tatabányában dolgozott.

1973-ban elfogadott egy Törökországból érkezett ajánlatot, s többé nem is tért vissza Magyarországra. 1974 végén Ausztráliában telepedett le, ahol egy autókereskedésben dolgozott nyolc évvel ezelőtti nyugdíjazásáig.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vincze Szabolcs Sport

Mit sportoljon a gyerek? Már van tudományos válasz

A szülők gyakran aszerint választanak sportot gyermeküknek, hogy milyen lehetőség van a közelben. Azt azonban kevesen tudják, hogy létezik tudományos módszer is arra, hogy megtudjuk, hova érdemes beíratni a gyereket.

Vincze Szabolcs Sport

Meddig hozzák a magyar kajakosok az olimpiai aranyakat?

Az utóbbi évtizedek olimpiáin hozzászokhattunk, hogy kajak-kenusaink az utolsó napokban szállítják az érmeket. Azt gondolhatnánk, a sikereknek megfelőlen az anyagi háttér kifogástalan, ezzel szemben inkább a sportolók emberfeletti munkája áll az eredményesség mögött. Meddig termel még az "aranygép"?

hvg.hu Sport

Mikor lehet újra sportnemzet a magyar?

Az elmúlt néhány évtized alatt a sport gyökeres változásokon ment keresztül világszerte, amit a sport kapitalizálódásaként szoktak jellemezni. A média és a szponzorok szerepét betöltő vállalatok felismerték az érdeklődésben rejlő üzleti lehetőségeket, így a sport az egyik legdinamikusabban fejlődő üzletággá vált.

Vincze Szabolcs Sport

Amerikában is elismerik: önfinanszírozó sikersport Magyarországon

Február hetedikén rendezik az NFL álomdöntőjét, közben pedig a Wall Street Journal hazánkkal példálózva közölt cikket arról, hogy az amerikai foci az utóbbi években hogyan próbálta népszerűsíteni magát az Egyesült Államokon kívül, leginkább Közép-Kelet Európában.

Vincze Szabolcs Sport

Mennyit ér tizennégy magyar olimpiai aranyérem?

A magyar tornászok az eddigi olimpiák alatt tizennégy aranyérmet szereztek az országnak. Mégis, kevés sport van olyan siralmas helyzetben, mint a Berki Krisztián személyében még ma is világklasszist felmutató magyar torna.

Vincze Szabolcs Sport

Kézilabda-vébé: jön-e a feltámadás?

Január 13-án kezdődik a férfi kézilabda-világbajnokság Svédországban, 24-es mezőnyében a magyar válogatottal. Tavaly a nők és a férfiak is gyengén szerepeltek az Európa-bajnokságon, holott nyáron Magyarország ötödik lett a kézilabda-világranglistán. Mire számítsunk az idén?

Vincze Szabolcs Sport

Lesz-e rendszerváltás a magyar teniszben?

Nagy Tünde, a Magyar Tenisz Szövetség elnöke az érdemi munka és az együttműködés hiányára hivatkozva két hete lemondatta magát és az elnökséget. Ez azonban koránt sem jelenti azt, hogy el szeretne tűnni a sportág itthoni vezetéséből.

Vincze Szabolcs Sport

Ki vezeti ki a gödörből a magyar teniszt?

Január 29-én szombaton tisztújító közgyűlés dönt arról, ki vezeti tovább a Magyar Tenisz Szövetséget. A korábbi két tábor mellett a csatatéren időközben feltűnt egy harmadik is. Akkor most ki van kivel?