Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Részegnek tűnő papagájsereget kúrálnak Ausztráliában. A madarak nem ittak alkoholt, hanem rejtélyes kór támadta meg őket - olyan, amely az emberi részegséghez hasonlatos állapotba juttatta a szárnyasokat.
A halfogyasztás segítette elő az emberi agy robbanásszerű fejlődését kétmillió évvel ezelőtt - vélekedik az a nemzetközi kutatócsoport, amely 2004 óta végez feltárásokat Kenya északnyugati részén, a Rudolf-tó (Turkana-tó) keleti partján.
Első ízben sikerült olasz fizikusoknak észlelniük, hogy miként alakul át a töltés nélküli részecske, a neutrínó egyik típusa a másikba: a kísérlet segíthet megfejteni a világegyetem egyik fő alkotórészének, a sötét anyagnak a titkait - jelentette be a genfi székhelyű Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) az itáliai Gran Sasso Nemzeti Laboratórium közleményére hivatkozva.
A Bükkábrányban talált több millió éves mocsárciprusoknak és a rudabányai ősmajomleleteknek is otthont adhat a Pannon-tenger kiállítóépület, amelynek kialakítására 459 millió forintos támogatást nyert a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei önkormányzat és a miskolci Herman Ottó Múzeum az Észak-magyarországi Operatív Program (ÉMOP) Turisztikai Attrakció pályázatán.
A Bükkábrányban talált több millió éves mocsárciprusoknak és a rudabányai ősmajomleleteknek is otthont adhat a Pannon-tenger kiállítóépület, amelynek kialakítására 459 millió forintos támogatást nyert a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei önkormányzat és a miskolci Herman Ottó Múzeum az Észak-magyarországi Operatív Program (ÉMOP) Turisztikai Attrakció pályázatán.
Nem a poszméhek feltűnő sárga-fekete sávozása riasztja el ragadozóikat: a méhek viselkedése többet nyom a latban, mint színezetük - gyanítják brit kutatók.
Az Atlanti-óceánon rendkívül intenzív és pusztító hurrikánszezon várható az idei, június és november között tartó időszakban - derül ki az Egyesült Államokban működő Nemzeti Óceán és Légkörügyi Hivatal (NOAA) jelentéséből.
Néhány kutató kétkedésének adott hangot a Science című folyóirat legfrissebb számában az elmúlt év antropológiai szenzációjának tekintett hominidalelettel kapcsolatban: nem biztosak abban, hogy a nagyjából 4,4 millió évvel ezelőtt élt állat tényleg az ember ősének tekinthető-e.
Elállították az olajszivárgást a Mexikó-öbölben - jelentette az amerikai parti őrség parancsnokára hivatkozva a The Wall Street Journal on-line kiadása washingtoni idő szerint csütörtök reggel.
A cápák a leggyakrabban vasárnap, kétméteresnél sekélyebb vízben, újholdkor támadnak, és ez nem véletlen - állítják a Floridai Egyetem kutatói, akik szerint a második helyen a szombat áll, de dobogós hely jut a pénteknek is.
Szenzációs lelet került elő az egyetlen magyarországi dinoszaurusz-lelőhelyről, a bakonyi Iharkútról, ahol egy új faj, egy 85 millió éves ceratopsia maradványait találták.
A Dél-Oregoni Egyetem professzora a kőszegi Szőlő Jövésnek Könyvében talált festmények alapján következtet arra, hogyan változott a klíma abban az időben, amikor még nem vezettek nyilvántartást a hőmérsékleti viszonyokról. A történelmi festmények segítségével bepillantást kapunk az évszázadok során változó hőmérsékleti viszonyokba.