Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A HIV-fertőzés ellen nem sikerült vakcinát előállítaniuk, ezért kerülőutat választottak amerikai kutatók az AIDS elleni küzdelemben. Az új módszer állatkísérleteinek eredményeiről a Nature Medicine szakfolyóirat online változatában számoltak be.
A több napfény csökkenti a szívbetegségek és a diabétesz kockázatát idősebb korban azáltal, hogy segíti a D-vitamin termelődését - állítják brit kutatók a Diabetes Care című szakfolyóirat legutóbbi számában megjelent tanulmányukban.
Az egyik legnagyobb jégmező elolvadása feltehetően nem fogja olyan mértékben megemelni az óceánok szintjét, mint azt korábban vélték. A kutatók most 3,3 méterre teszik a nyugat-antarktiszi jégmező megsemmisüléséből eredő tengerszint-növekedést.
Megkezdte második űrsétáját pénteken az Atlantis amerikai űrrepülőgép hétfős legénységének két tagja, hogy elvégezzék a Hubble űrteleszkóp működése meghosszabbításához szükséges munkálatokat.
Ha rá vagyunk szorulva az antibiotikumokra, még otthonunk melegében sem érezhetjük túl jól magunkat. Azonban a világűrben tör ránk a betegség, még abban sem lehetünk biztosak, hogy a bevált medicinák ugyanazt a hatást fejtik ki, mint a Földön. Az amerikai űrügynökség ezért egy kisméretű műhold segítségével vizsgálja, hogy mire számíthatnak a beteg asztronauták.
Meglepő ötlettel rukkolt elő a New Scientist egyik bloggere: Jo Marchant szerint, ha az LHC részecskegyorsítója bármekkora veszélyt is jelentene az emberiségre, egy katódsugárcsővel, egy dobozzal és némi vákuummal mindent megoldhatunk.
Két nagy teljesítményű űrtávcsövet indítottak a világűrbe egy Ariane-5-ös típusú hordozórakétával csütörtökön a Francia Guyanában lévő kouroui űrközpontból.
Zombikat csinálnak az amerikai farmerek által bevetett púposlegyek a legnagyobb mezőgazdasági fenyegetést jelentő hangyafaj egyedeiből. A legyek megeszik áldozataik agyát, majd kirepülnek felfalt testükből - írja a Floridai Egyetem.
A Kaliforniai Egyetem kutatói szerint szükséges lenne zsíros ételeket fogyasztanunk - legalábbis azok, akik szeretnének emlékezni elmúlt éveikre. Egy zsírban található vegyület ugyanis elősegíti a hosszútávú emlékek minél biztosabb beágyazódását - írja a Popular Science magazin.
Negyedmillió mongol gazella gyűlt össze az ország pusztáin - ez minden idők valaha látott legnagyobb csoportosulása. Az állatokat megpillantó biológusok szerint a világ összes mongol gazellájának negyede él ebben a populációban.
A közfelfogással ellentétben az álmodozás közben az agy nem lazsál, hanem igen keményen dolgozik a felmerülő problémák megoldásán - derült ki egy kanadai kutatásnak köszönhetően.
Magyarország az átlagnál jobb eredményt ért el a National Geographic amerikai magazin idei nemzetközi felmérésében, amelyben a fogyasztói magatartás környezeti hatásait vizsgálták 17 országban.
A laboratóriumi kísérletekben részt vevő állatok száma a világon évente eléri a 100 milliót, ezért az állatvédők minden évben felhívják a figyelmet, hogy a tudomány lehetőség szerint alkalmazzon élőlénybarát alternatívát. Milyen célú állatkísérletek indokoltak, és mennyire szenvednek a kísérleti alanyok napjainkban? Utánajártunk.
A Hubble űrteleszkóp felé tartó Atlantis amerikai űrrepülőgép olyan veszélyes térségbe érkezett, ahol a csillagászok szerint viszonylag nagy mennyiségben fordul elő űrtörmelék - közölte az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
Egy, az agy fejlődésében fontos vegyület játszhat szerepet abban, hogy bizonyos emberek genetikailag hajlamosak a szorongásra - állítják amerikai kutatók a Journal of Neuroscience című szakfolyóirat kedden megjelent számában.
Az Atlantis legénysége apró sérüléseket fedezett fel kedden az amerikai űrrepülőgép hővédő pajzsán. A repülésirányítók szerint valószínűleg az indításkor keletkezett törmelék okozta a karcolásokat.