Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ritka méreteket öltött egy három és fél éves disznó a romániai Fehér megyében: a rekordokat döntögető állat 580 kilogrammot nyom. A disznó, mely az úgynevezett nagyfehér fajtából való, egy kelneki gazdaságban nevelkedett. Méretei miatt gazdái Medvének keresztelték.
"Jó éve" volt a hegyi gorillának és a hiúznak, rossz a tokhalnak és az orrszarvúnak: ugyan világszerte továbbra is jelentős ütemben pusztulnak ki állat- és növényfajok, tűnnek el zöld felületek a Természetvédelmi Világalap (WWF) szerint, a szervezet ugyanakkor rámutatott, sikerek is születtek a biológiai sokféleség megőrzésére tett erőfeszítéseknek köszönhetően.
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA által 2003. február 28-án közreadott kép az 1800 fényévnyi távolságra lévő Karácsonyfa csillaghalmazt tartalmazó NGC 2264 asztronómiai jelű csillaghalmazról.
Sikeresen útjára indították a Francia Guyanában lévő Kourou űrközpontjából a második Szojuz orosz gyártmányú hordozórakétát közép-európai idő szerint szombaton hajnalban.
Hatalmas méretű, olykor az egy kilométeres átmérőt is elérő metánkiáramlások tarkítják a Jeges-tenger felszínét, a tengerfenékről közvetlenül a légkörbe juttatva ezzel a veszélyes gázt.
Sikerült megtalálni az összeköttetést a Pál-völgyi-Mátyás-hegyi és a Harcsaszájú-Hideg-lyuk barlangrendszerek között - jelentette be a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat szerdán.
A veszélyeztetett fajként számon tartott fehér delfin (beluga) több mint száz példánya esett a jég fogságába a Bering-tengeren - közölte szerdán Oroszország Csukotka nevű körzetének vezetése.
Egy tüdőshal, az afrikai gőtehal ugrálva és bicegve ugyan, de képes a talajon "járni" uszonyaival, ami arra utal amerikai kutatók szerint, hogy a járás a víz alatt alakulhatott ki, mielőtt az ehhez hasonló állatok a vízből a szárazföldre vándoroltak - közölte a LiveScience című ismeretterjesztő portál.
Vasárnap délután megtalálták az összeköttetést a Pál-völgyi-Mátyás-hegyi és a Harcsaszájú-Hideg-lyuk barlang-rendszerek között - írja a salamandra blog.
Egy a hétvégén adásba került RTL Klubos riport után új lendületet kapott egy lassan nyolc éve húzódó vita a hazai természetfotósok között. A botrány egy 2003-as National Geographic címlapfotó kapcsán robbant ki: a világhírű felvételen állítólag a fotós egy kitömött állattal megrendezett jelenetet fotózott le.