Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy amerikai kutatóorvos hosszú cikkben vezette le, miként növeli a daganatos megbetegedések kialakulásának kockázatát már minimális alkoholfogyasztás is.
A virághagymák ültetésének optimális ideje augusztus-szeptemberben van, de ha enyhe az idő, később is ültetjük őket. Idén a szeptemberi időjárás megengedi, hogy akár a hónap végén is foglalkozzunk a tulipánokkal, nárciszokkal, jácintokkal, krókuszokkal.
Nagy előzetes riadalmat keltve szombaton visszahullott a Földre egy amerikai légkörkutató műhold. Azóta záporoznak a hírek a hónap végén lehulló német űrteleszkópról és a többi hasonló, egyelőre űrszemétként a Föld körül keringő "műtárgyról". Galántai Zoltán jövőkutatót arról kérdeztük, mit lehetne tenni a hulladék eltakarításáért.
Kétkomponensű fröccsöntő géppel, háromdimenziós vágólézerrel, lézerpisztollyal, nanofém-technológiákkal, valamint az intelligens fekvőrendőrrel is megismerkedhettek az érdeklődők a Kutatók Éjszakáján. Utóbbi azokat az autósokat figyelmeztetné, akik a forgalmi iránnyal szemben hajtanak fel az autópályákra.
A klímaváltozás hatásainak vizsgálatára intenzívebb kutatásokba kezd Kína a sarkvidékeken, miközben az északi-sarki jégtakaró olvadása Peking számára kedvezőbb kereskedelmi útvonalakat és új nyersanyagforrásokat jelenthet.
Szokatlan felvételekre tettek szert brit biológusok egy Brazíliában kitett fotócsapda által. A "zsákmányról", vagyis az ásás közben lefényképezett óriástaturól alig lehet tudni valamit.
A kistermetű hím zebrahalak méretükből előnyt kovácsolva megelőzhetik nagyobb társaikat, így előbb termékenyíthetik meg a nőstény által lerakott ikrákat - derítették ki brit kutatók.
A kelet-afrikai állattartók, ha tehetik, elzavarják legelőikről a vadállatokat, attól félve, hogy eleszik jószágaik elől a takarmányt. Egy új kutatás szerint azonban ez a feltételezés nem helytálló, ellenkezőleg, a vadon élő patások, különösen a zebrák felvirágoztathatják a gazdaságot.
A szaguk alapján azonosítják a rokonaikat, és választanak maguknak családon kívül társat a pingvinek - állapították meg a szakemberek, egy lehetséges magyarázatot kínálva arra, hogy miként képesek eligazodni ezek a madarak a hatalmas kolóniáikban.
A kiszolgált amerikai műhold szombat hajnalban áthatolt az atmoszférán, és széttört darabjai feltehetőleg Kanadában szóródtak szét a NASA szerint. Elképzelhető, hogy kanadai twitterezők e darabokat látták, amikor törmelékek lehullásáról számoltak be. A NASA bejelentette később, szombat délelőtt: földet ért a műhold.
Egy live stream csatorna tanúsága szerint az Indiai-óceán fölött becsapódott a műhold, amelyre napok óta figyelt a világ. Egy megbízhatóbb NASA-közlés szerint Kanada fölött esett szét a műhold, amelynek darabjait helyi twitterezők is láthatták akár. Későb a NASA bejelentette "lent van a műhold".
Szombat reggel szétesett a kiszolgált UARS-műhold az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szerint. Egy live stream csatorna tanúsága szerint be is csapódott a műhold 7 óra után pár perccel. A NASA a Twitteren azt üzente: Kanada fölött eshetett darabjaira a műhold, szombat délelőtt tíz órakor edig megerősítette: "lejött a műhold" a Földre..
Amerikai komputeres szimulációk szerint a Naprendszernek volt még egy bolygója, egy gázóriás, amelyet társai száműztek a világűr magányába, holott nélküle a Föld szűkebb kozmikus pátriája ki sem alakulhatott volna.
Újra kellene gondolni az egész fizikát, ha igazolódnának az OPERA kollaboráció kutatóinak mérései, mert a relativitáselmélet, amelyre ma a fizika alapul, azt mondja, hogy információ nem áramolhat a fénysebességnél gyorsabban – értékelte Horváth Dezső részecskefizikus az MTI kérdésére CERN-kutatók bejelentésének lehetséges következményét.
Nincs nagy valószínűsége, de akár veszélyt is okozhat az a mai esemény, amely világszerte nagy izgalmat váltott ki. A NASA felső légkört kutató műholdjának becsapódása pénteken várható ugyanis.
Százhatvanöt évvel ezelőtt, 1846. szeptember 23-án fedezték fel azt a bolygót, amelynek létezését több ország tudósai is sejtették, sőt, 233 évvel korábban Galileo Galilei már észre is vette, csak éppen nem tudta, hogy az maga a Neptunusz.
Magyarország az európai adófizetőkkel tol ki, ha nem szavazza meg az Oroszország elleni szankciók meghosszabbítását – erről a Financial Times ír. A Guardian pedig arról, hogy miért van értelme tüntetni Donald Trump ellen.
Rényi Ádámot arról kérdeztük, könnyű-e még szórakoztatni a magyar olvasókat, és miért nem engedi meg magának, hogy elszomorítsa a közélet mostani állapota.