szerző:
euractiv/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az ír Steorn műszaki fejlesztőcég bejelentette, hogy felfedezett egy mágneses terek egymásra hatásán alapuló technológiát, amely lehetővé teszi a tiszta, ingyenes és korlátlan energia termelését. A bökkenő csak az, hogy a tudomány állása szerint amit az írek állítanak, az lehetetlen, mert áthágja az anyag- és energia-megmaradás törvényét.

Sean McCarthy, a Steorn vezérigazgatója és
a kütyü. Megváltás vagy átverés
© Steorn
Az ír cég honalapján egy G. B. Shaw idézet olvasható, amely szerint "Az összes nagy igazság istenkáromlásként indul". Ez a felütés érthető is, hiszen a Steorn a következő dolgokat állítja a technológiájáról:

1. A technológia koefficiense szerint a teljesítmény nagyobb mint 100 százalék.

2. A technológia működése (például az energiatermelés) nem a felhasznált összetevők degradációjából, azaz a bevitt anyagok és energia elfogyasztásából táplálkozik.

3. Nincs azonosítható környezeti forrása az energiának (amire például a környező levegő hőmérsékletének csökkenése tanúskodnak).

A Steorn feladott egy hirdetést az Economist üzleti magazonban, hogy felhívja a világ vezető kísérleti fizikusainak figyelmet. Akik vállalják a projekt vizsgálatát, azok közül egy tucatnak a cég lehetővé teszi részt vegyenek abban a szigorú kísérletsorozatban, amelynek igazolni kellene, hogy a cég technológiája valóban energiát termel. Mivel eddig már 1253-an jelezték részvételi szándékukat – s a szám percről-percre nő –, a kiválasztás valószínűleg majdnem akkora kihívást jelent a Steorn számára, mint a technológia hatásosságának igazolása. Az eredményeket az ígéretek szerint világszerte publikálni fogják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

euractiv.hu Tech

Egyre több finn lesz az atomenergia híve

A finnek többsége támogatja, hogy hatodik nukleáris reaktor is megépüljön Finnországban. Az országban jelenleg négy működő atomerőmű van, egy ötödiket Olkiliutoban építenek, ahol jelenleg is két reaktor termeli az energiát.

MTI Gazdaság

Magyarországon hosszú távú energiapolitika kell

Európa és ezen belül Magyarország számára nagy kihívást jelent a következő tíz évben az, hogy Oroszország - az optimálisabb szállítási távolság miatt - Kínában adja el a földgázt - közölte Dalicsek István, a PricewaterhouseCoopers (PwC) energetikai- és közmű iparágért felelős vezetője.

MTI Tech

Fénynyalábból energia

A németországi Jülichben egy új típusú erőmű prototípusát kezdték építeni: a naperőmű a fényt mintegy összenyalábolja, és egy torony tetején lévő vevőhöz továbbítja. Az így összegyűjtött hőenergiával gőzt termelnek, amellyel aztán meghajtanak egy turbinát.

MTI Gazdaság

Konferencia az alternatív energiaforrásokról Szegeden

Az energiaszektorban érdekelt irányító és végrehajtó szervezetek külföldi és hazai képviselői tartanak előadásokat az Alternatív energiaforrások című tudományos és befektetési konferencián, amelyet a Csongrád Megyei Önkormányzat (CSMÖK) május 24-25-én rendez Szegeden - jelentették be pénteken, a Tisza-parti városban.

MTI Gazdaság

Az energiaiparban 2030-ig 13 ezer milliárd dollár befektetés kell

Európa és ezen belül Magyarország számára nagy kihívást jelent a következő tíz évben az, hogy Oroszország – a kisebb szállítási távolság miatt – Kínában adja el a földgázt – közölte Dalicsek István, a PriceWaterhouseCoopers (PwC) energetikai- és közmű iparágért felelős vezetője csütörtökön Budapesten.