szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A texasi egyetemen mesterséges beavatkozás nélkül termékenyítette meg egy kandúr a klóncicát, amelyet 2001-ben "hoztak létre" a kutatók. A jószág szeptemberben szülte meg kicsinyeit, ám a kutatók a biztonság kedvéért csak a minap jelentették be az örömhírt, s azt is, hogy a kiscicák jól vannak.

Hármuk közül kettő az anyára hasonlít, ám a harmadik - szürke bundája tanúsága szerint - az apára ütött.
   
A texasi egyetem arról híres, hogy több állatot klónozott, mint bármely más intézmény a világon, például teheneket, disznókat, kecskéket, lovakat, őzeket.

A texasi klóncica voltaképpen nem az első, amely kicsinyeket szült: New Orleansben két klónozott afrikai vadmacska pároztatása után az anya korábban már egészséges kicsinyeknek adott életet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Akkumulátor-gyártó arany- és kobaltimádó vírusokat klónoztak

Amerikai biotechnológusok genetikailag módosított vírusokkal végeztették el a lítium-ion akkumulátor gyártásának egyik fontos lépését, az anód elektróda bevonatának elkészítését, elkerülhetővé téve ezzel az akkumulátor gyártásnál szokásos veszélyes magas hőmértékleteket.

Hét nap

ÚJABB KLÓNEGÉR

A gödöllői Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpontban (MBK) december első hetében megszületett - és azóta is jó...

Tech

Sikeres állatklónozás Magyarországon

Tíz napja megszületett Klonilla, a második magyar klónállat. Az összesen négy anyával rendelkező fekete egérbébi és utódai lendületet adhatnak a hazai orvosi kutatásoknak.

Vélemény

A Kádár-klónok támadása

A nemzeti ünnepeken megejtett kitüntetés-átadók évről-évre nagyobb eséllyel tarthatnak igényt “a holdudvari bulisták körülnyalása” megtisztelő címre. Hogy előbb-utóbb minden, az aktuális kormányzópárt(ok) választási kampányában haknizó klientúra-lovagra sor kerül egyszer, azt eddig is tudtuk. De a mostani plecsnitűző-ceremóniával a jelenlegi kormány átlépett egy határt.

MTI Tech

Miért jobb a szex, mint a klónozás?

A szaporodás többnyire a különböző egyedek közös műve, noha első pillantásra a szexualitás minden formájánál hatékonyabbnak tűnik az egysejtűek és a baktériumok szexmentes szaporodása - egy tübingeni evolúció-kutató most meglepő válaszokat talált arra a kérdésre, hogy ez vajon miért van így.

MTI Tech

Megszületett az első magyar klónozott egér

Hazánkban elsőként sikerrel állított elő testi sejtből klónozott állatot egy gödöllői tudóscsoport - közölte Dinnyés András professzor, a kutatócsoport vezetője.