szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A mesterséges intelligencia már sokak fantáziáját megmozgatta. Könyvek, filmek születtek róla, ám sokan tagadják, hogy a gépek képesek önálló gondolkodásra. Talán őket is meggyőzi, amit saját szemükkel látnak.

Sakkozás közben leshetjük meg a számítógép láthatóvá tett gondolatait. A Thinking Machines fejlesztői 2002-ben készítették el az első változatot, most pedig már a negyedik jelent meg - írja a Techline.

Az alapötlet nem változott, egy sakkprogram gondolatait jelenítik meg. A jelenlegi Java program látványos, színes vonalakkal mutatja meg, milyen lépéseket elemez éppen a gép. A fejlesztőknek nem az volt a céljuk, hogy egy mindenkit legyőző sakkprogramot készítsenek, így a hagyományos játékelméleti, több lépést előre elemző stratégiát választották. A felülről látható sakktábla mezőinek hullámzása jelöli, hogy mi következünk lépéssel és a hullámok erőssége pillanatnyi állásnál arányos az egyes bábuk erősségével.

Ha kíváncsi a mesterséges intelligenciák működésére, kattintson erre a linkre!
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Már jövőre érkezhet a gondolkodó mobiltelefon

Szerencsés helyzetben vannak a tokiói fiatalok: jövő év tavaszán már tesztelhetik a világ első gondolkodó mobiltelefonját. Ha pozitívan fogadják az újdonságot, akkor a világ számos országa megismerkedhet majd azzal a mobillal, amely szinte kitalálja a tulajdonosa gondolatait.

Bari Máriusz Tech

Bármit felismer Apollo, az új mesterséges intelligencia

Instant turistasegédletként cikkeznek arról az eye-Phone nevű bajor termékről, amely díjnyertes lett a tavalyi European Satellite Navigation Competition versenyen és képes helyzetfüggő információt adni a Föld bármely pontján. A rendszerben található mesterséges intelligencia a fejlesztők elmondása szerint ennél sokkal többre képes.

Ungváry Krisztián Tech

Csecsemő taníthatja meg a gondolkodó számítógép építését

A világ eddigi legjobban felügyelt és megfigyelt gyermeke egy amerikai tudósé: a professzor 400 ezer órányi videofelvételt készít fiáról Big Brother módon bekamerázva és -mikrofonozva egész lakását, hogy még többet megtudjon a nyelvtanulás folyamatáról.