szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Discovery csatorna egyik műsorához készült lélegzetelállító animáció bemutatja, hogy mi történne a bolygónkkal, ha egy 500 kilométer átmérőjű aszteroida belecsapódna.

A néhány perces videón látszik, ahogy a baljós külsejű égitest megközelíti a bolygónkat és belecsapódik a Csendes-óceánba. Az ütközés ereje a narancs héjához hasonlóan tépi fel a Föld kérgét, 10 kilométeres mélységig. A lökéshullám a hangsebességnél gyorsabban terjed, s a becsapódás által felvert törmelék a légkör legmagasabb rétegeit is eléri. A visszahulló közetdarabok meteorként bombázzák a bolygót, miközben a mindent elemésztő tűzvihar egy nap leforgása alatt felemészti az egész bolygót. A legaggasztóbb az utolsó kiírás, amely szerint a videón látható események már legalább 6 alkalommal megtörténtek a Föld története során.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

A nukleáris fegyver nem jó a veszélyes aszteroidák ellen?

Egy volt Apollo-űrhajós szerint nem biztos, hogy az atomfegyverek jelentik a megfelelő megoldást a nagy méretű aszteroidák ellen, amelyek becsapódásuk esetén tragikus következményekkel járnának a Föld lakosságára nézve.

hvg.hu Tech

A NASA képes lenne követni a gyilkos aszteroidákat, de nem teszi

Az amerikai űrügynökség szakemberei szerint a szervezetnek rendelkezésére állnak a megfelelő eszközök, hogy szinte az összes olyan aszteroidát kiszűrje, amelyek veszélyt jelenthetnek a Föld számára, azonban, mivel nincs megfelelő pénzügyi háttere, ezzel a feladatkörrel egyszerűen nem foglalkoznak.

MTI Tech

Megközelítette a Földet egy nagyobb aszteroida

Elhaladt kedden a Föld mellett egy viszonylag jelentékeny nagyságú aszteroida, ám anélkül, hogy fennállt volna az összeütközés veszélye - közölte az amerikai űrkutatási hivatal.

hvg.hu Tech

2036-ban érkezik a Föld számára végzetes aszteroida?

Nem egészen 30 év múlva április 13-án megeshet, hogy a Föld lakói egy nagyon gyászos napra ébrednek fel. Bár csupán 1:45 000 az esély, hogy a becsapódás bekövetkezzen, a tudósok szerint az ENSZ-nek érdemes lenne megfontolni, milyen lépéseket tesz egy esetleges katasztrófa elhárítására.