szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Pedig így van: a vírusokat, trójaiakat, adware-eket és egyéb backdoor...

Pedig így van: a vírusokat, trójaiakat, adware-eket és egyéb backdoor alkalmazásokat készítők nagyon okosan figyelik a legnépszerűbb kulcsszavakat, majd ezekre építve (szaknyelven „beszeózzák” azaz SEO-zzák) különféle oldalakat hoznak létre. Ezek az oldalak pedig veszélyesek, bár lesz rajtuk valamiféle „kamu” tartalom is, jóval több lesz azonban a vírus, a keylogger és még ki tudja mi.  A módszer egyszerű: hírességek nevével és fotóival csábítják az oldalra a keresőrobotokat és a felhasználókat, majd az oldalon képernyővédőt, csengőhangot vagy éppen háttérképet kínálnak letöltésre, ingyen, de természetesen tele kártevővel. Lássuk, melyek a jelenlegi legveszélyesebb keresések!

A MacAfee listája szerint a legtöbb veszélyes oldal pillanatnyilag Jessica Biel nevére keresve jön elő – szerencsére minket ez nem érint, mivel nálunk kb. tök ismeretlen a hölgy, aki amúgy a 7th Heaven és az Easy Virtue c. sorozatokban látható. Az elemzések szerint, ha Jessica nevére keresünk, akkor egy-az-öthöz az esély, hogy valamilyen kártevős oldalon landolunk. Sőt az eredmény a keresőszavaktól is függ: ha például, azt írjuk be, hogy „Jessica Biel screensavers” akkor a megtalált oldalaknak több mint a fele vírusos lesz. Tanács: használjunk más képernyővédőt, Mrs. Biel ugyan valóban nagyon csinos, de mégiscsak csepp a tengerben…

Jessica Biel a veszélyes... pedig ártalmatlannak tűnik...

A második legveszélyesebb keresés az itthon is nagy népszerűségnek örvendő, közepesen hallgatható zenét, ám igen fantasztikus idomokat villantó Beyoncé nevével kapcsolatos. A legveszélyesebb kombináció értelemszerűen a Beyoncé ringtones, azaz csengőhangok. Mivel a legtöbb ún. „scam” oldal online fordítóval dolgozik, az sem ment meg minket, ha magyarul írjuk be a kulcsszavakat, a „csengőhang” majdnem ugyanolyan veszélyes, mint a „ringtone”. Elég ha egy pillantást vetünk a képre: „bonusz valódi zenét a mobilodra!” – ez mégis mit jelent? Sőt idézet az oldalról: „A második valódi zene bonuszt küldjük.” Aha… értem… Szerencsére egy ügyes felhasználó mérföldekről megismeri a Google-tekercseket. 

A második valódi zene bónuszt küldjük - te beszélni magyar?

A harmadik helyezett Jennifer Aniston. A Jóbarátok sztárja igen csinos, így érthető, ha mindenki Jennifer Anistonos képernyővédőt akar. Ha nem akarunk pórul járni, inkább készítsünk saját screensavert – fogjunk pár Aniston fotót a webről, és készítsük el saját képernyővédőnket, ez legalább veszélytelen.

Ha mégsem így teszünk, ellenben megadjuk a „Jennifer Aniston Screensaver” kulcsszavakat, akkor bizony egy olyan listát kapunk, melynek 40%-a vírusos oldalra mutat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!