szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Azért „elsősorban”, mert nem csak és kizárólag az idősek vehetik hasznát a MyPhone 1070-nek, hanem bárki, aki...

Azért „elsősorban”, mert nem csak és kizárólag az idősek vehetik hasznát a MyPhone 1070-nek, hanem bárki, aki idegenkedik a kis gomboktól, apró karakterektől és a funkciókkal telezsúfolt készülékektől.
A kínai telefon ugyanis a visszafogott funkciókínálat, a rossz szemmel is jól látható kijelző és a remegő kezekkel is kényelmesen használható, óriási gombok mintapéldánya.
Elsőre talán rondának tűnhet, de ha megszoktuk, már kifejezetten barátságos külsejű készülékről van szó. A mérete pont ideális, zsebben is kényelmesen elfér, de nem görcsöl be az ember ujja sem, ha tartani és használni kell.
Az előlapját gyakorlatilag teljesen betölti a túlméretezett billentyűzet, rajta az óriási számokkal és betűkkel. Fölötte a nem túl nagy, narancsos háttérfénnyel megspékelt monokróm kijelző található, amelyen a mérete ellenére minden tökéletesen olvasható, mivel hatalmas méretű karaktereket használ. Óraként is használható, mivel alapállapotban az időt és a dátumot mutatja.
A telefon menüjében nem fogunk elkavarodni: hatalmas ikonokkal kiegészítve, óriási betűkkel láthatók a kijelzőn, egyesével. Ráadásul nincs belőlük sok: SMS, Híváselőzmény, Telefonkönyv, Felhasználói profilok, Beállítások.

Egyedi külső

Mivel a nagyszülőknek az ember úgyis mindent beállít, az utolsó menüponttal a legtöbb felhasználó nem is foglalkozik majd. A többi használata viszont nagyon egyszerű, ráadásul a készítők mindenhol ügyeltek arra, hogy minden jól olvasható méretekben jelenjen meg.

Hiányok mellett extra funkciók
Az általános telefonoknál megszokott funkciók tekintetében elég visszafogott a kínálat: beállíthatunk több ébresztési/riasztási időpontot, egy gombnyomással válthatunk csengetési profilt és van számológép.

Jól látható menüpontok

Viszont akad néhány funkció, amit az átlagtelefonokban nem találunk meg, és amik a MyPhone 1070 igazi erősségét adják.

Ha gond van, egy mozdulat a vészhívás

Beállíthatunk például vészhívást, egészen pontosan vészüzeneteket. Az üzenet szövegét mi adhatjuk meg, illetve megadhatunk néhány telefonszámot is, amelyekre vészhelyzetben az üzenetet el kell küldenie a telefonnal. Ettől kezdve a telefon hátlapján lévő narancssárga, elhúzható kapcsolóval aktiválhatjuk a funkciót, amikor is a telefon iszonyatos szirénázás közepette szerteküldi S.O.S. üzenetünket a korábban megadott számokra. Mondjuk, ha a környékünkön van valaki, az irdatlan szirénázás miatt az is tudni fog róla, hogy bajban vagyunk...

Telefon, zseblámpa és rádió is

Ha szeretnénk megkímélni a nagyszülőket még a telefonkönyvben való keresgéléstől is, akkor természetesen van gyorshívás funkció is, vagyis minden gombhoz hozzárendelhetünk egy tárcsázandó mobil számot. A csillag és a kettős kereszt gombokon egy női, illetve egy férfi fej szimbólum is látható, így azokhoz érdemes a leggyakrabban hívott családtagokat hozzáadni. Mellesleg ennek köszönhetően nemcsak időseknek, de gyerekeknek is praktikus választás ez a telefon, hogy anyut, aput egy gombnyomással hívhassák (persze csak ha be tudjuk adagolni a gyereknek, hogy a biztonsága fontosabb, mint hogy MP3 lejátszóként is üzemeljen a mobilja).

Meg kell még említenünk a beépített „zseblámpát” is, amelyet kényelmesen, külön kapcsolóval „izzíthatunk” be. Kulcslyukkereséshez kiváló.
A telefonhoz mellékelt headset rádiózáskor is jól jöhet, ugyanis a MyPhone 1070-ben még FM rádiót is találunk. Ezt a lámpához hasonlóan szerencsére nem a menüből, hanem külön gombbal lehet bekapcsolni (állítgatni az állomásokat persze már menüben kell). Praktikus, hogy az adást hallgathatjuk a beépített hangszórón keresztül is, ha éppen nem akarunk fülest használni.

Összességében a MyPhone 1070 nem kizárólag időseknek lehet jó választás, hanem bárkinek, aki értékelni tudja a sajátos funkciók előnyeit és az egyszerű használatot. Kb. 24 ezer forintot kell érte fizetnünk, ha úgy érezzük, nem tudunk élni nélküle...

A tesztkészüléket a Speedshop.hu biztosította számunkra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Kipróbáltuk: LG Arena

Az iPhone megjelenése annak idején nemcsak az Apple-nek tett jót, de kellőképpen felpofozta a mobilgyártókat is.