szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mind a képet, mind pedig a tápellátást kábelek nélkül kapja a Fujitsu új megjelenítője, amelyet a hannoveri CeBIT 2011 kiállításon mutattak be.

Olyan képernyők már ma is léteznek, amelyek a megjelenített tartalmat vezetékek nélkül kapják. A japán Fujitsu standján látható újdonság különlegessége, hogy az áramellátásához sincsen szükség kábelekre.

A vezeték nélküli megoldás lehetővé teszi a „park and play” jellegű számítástechnika alapját, ahol az író- vagy tárgyalóasztal hotspotja mellett elhelyezett kijelző áramellátása azonnal, vezeték nélkül biztosított. A Fujitsu 22 colos vezeték nélküli kijelzője a SUPA (Smart Universal Power Antenna) technológiával dolgozik és mágneses indukció útján kapja a működéséhez szükséges áramot az asztalba vagy az iroda paneljeibe építhető adóantennáról. Valóban vezeték nélküli eszköz, hiszen a képjeleket is vezeték nélkül fogadja a 10 méteren belül található asztali vagy noteszgépről.

A vállalat egy éven belül tervezi a vezeték nélküli kijelző kereskedelmi gyártásának megkezdését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Tapinthatóvá válnak a monitoron látható képek

Egy amerikai egyetem kutatói által kifejlesztett számítógépes kezelőszerkezet segítségével a felhasználók nem csak a szemükkel és a fülükkel tapasztalhatják meg a virtuális környezeteket, de a tapintás is lehetővé válik számukra.

hvg.hu Tech

Mire figyeljen, ha TFT monitort vásárol?

Az idei karácsony előtt nyerő vásárlási tippnek tűnik az egyre elérhetőbb árú lapos TFT monitor. A több mint száz különböző megjelenítő-típus közül azonban nehéz kiválasztani a legjobbat, de persze csak akkor, ha nem ismerjük pontosan a legfontosabb vásárlási szempontokat. Az alábbiakban megmutatjuk, mi a jelentésük és a jelentőségük a TFT monitorral kapcsolatos adatoknak.

hvg.hu Tech

Kiugrik a kép a monitor elé

Nincs már messze az idő, amikor a monitor előtt ülve vehetjük szemügyre az interneten megrendelt árucikket. De persze nem akárhogyan, hanem térbeli képen, ráadásul meg is forgathatjuk, és minden oldalról megcsodálhatjuk.

Bari Máriusz Tech

Elveszthetik típushibájukat az LCD monitorok

Figyelője helyzetétől függően alakítja belső szerkezetét egy taiwani fizikusok által kifejlesztett folyadékkristályos képernyő. A meglepően egyszerű ötleten alapuló technológia egy kamerát alkalmaz annak érdekében, hogy a legtisztább képet mutassa, akárhonnan is nézik.